Uwaga! Przejazd przez A1 zamknięty na weekend!

Ze względu na pracy przy budowie autostrady A1 podczas weekendu zamknięty został przejazd pod trasą na drodze z Malutkich do Dobryszyc. Do poniedziałku kierowcy będą musieli korzystać z wytyczonego objazdu.

Zamknięcie przejazdu w ciągu drogi z Radomska do Dobryszyc (którą do tej pory poprowadzony był objazd z powodu rozbiórki wiaduktu na trasie Dobryszyce – Blok Dobryszyce) wiąże się z koniecznością wyburzenia drugiej części starego wiaduktu na trasie A1.

Objazd został wytyczony przez Rożny, Wolę Blakową, Wolę Jedlińską do obwodnicy Radomska.

Ruszyły prace przygotowawcze związane z wprowadzeniem nowej organizacji ruchu na budowanym odcinku autostrady A1 między węzłem Tuszyn i węzłem Piotrków Trybunalski Południe. Od godziny 6.00 w najbliższy poniedziałek – 30 listopada kierowcy jadący tym odcinkiem autostrady A1, będą mieli do dyspozycji po dwa pasy ruchu w każdym kierunku (2+2). (Dotychczas dwa pasy ruchu wyznaczone były tylko w kierunku południowym – do Katowic. W stronę Łodzi był jeden pas ruchu). Oznacza to zwiększenie przepustowości tego odcinka i większy komfort podróżowania. Nową organizacją ruchu zostanie objętych ponad 12 z 15,8 km odcinka „A” węzeł Tuszyn – węzeł Piotrków Trybunalski Południe. (11 km od węzła Tuszyn do okolic Bąkowca i 1,1 km na odcinku między węzłami Piotrków Trybunalski Zachód i Piotrków Trybunalski Południe)

 

W związku z koniecznością przeprowadzenia prac koniecznych do wprowadzenia nowej organizacji ruchu, w ciągu najbliższego weekendu do poniedziałku, 30 listopada do godz. 6.00 nie będzie możliwości przejazdu autostradą z Piotrkowa Trybunalskiego do Łodzi. Objazd wyznaczono drogą krajową nr 12/91 przez Srock. Oznacza to, że jadący od strony Katowic na węźle Piotrków Trybunalski Zachód będą musieli zjechać z autostrady A1 na drogę ekspresową S8 w kierunku Warszawy i na najbliższym węźle – Piotrków Trybunalski Północ skierować się n a DK12/91 w stronę Łodzi. Tędy dotrą do węzła Tuszyn, gdzie będą mogli kontynuować podróż autostradą A1 lub DK12/91, czyli tzw. starą trasą. Ruch w przeciwnym kierunku będzie się odbywał, jednak należy spodziewać się w tym czasie dodatkowych utrudnień i kilkunastominutowych zatrzymań ruchu.

Drogowcy apelują do kierowców o ostrożność i rozwagę.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW