V Integracyjny Festiwal Pieśni Patriotycznej na scenie MDK w Radomsku

Reklama

100 -lecie odzyskania przez Polskę niepodległości to okazja do uczczenia naszych bohaterów, refleksji nad dziejami kraju i radosnego świętowania.  Nie może zabraknąć w nim miejsca dla pieśni patriotycznych, które przez lata zajmowały ważne miejsce w sercach Polaków, zagrzewając w nich ducha walki oraz miłość do utraconej Ojczyzny.

Przypomnieniu ich oraz kultywowaniu tradycji ich wykonywania miał służyć Festiwal Pieśni Patriotycznej, zorganizowany już po raz piąty przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Radomsku. Uroczysta gala odbyła się na scenie Miejskiego Domu Kultury 13 listopada.

Celem festiwalu było pobudzenie artystów różnych środowisk do wykonywania pieśni patriotycznych, popularyzacji wartościowych treści muzycznych i literackich oraz wspólne świętowanie. Podczas tego wydarzenia artystom towarzyszyli m.in. Jarosław Ferenc- Prezydent Radomska oraz p. Anna Milczanowska – Poseł na Sejm RP.

Uczestnikami tegorocznej edycji Festiwalu byli uczniowie: PSP nr 10, 3, 6 i 7 w Radomsku, SOSW w Piotrkowie Trybunalskim, SOSW w Bełchatowie, SOSW w Częstochowie , SOSW w Radomsku oraz podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Radomsku.  Artyści występowali w dwóch kategoriach : soliści oraz duety i zespoły. W kategorii soliści jury wyróżniło:

– Zuzannę Wrzesiak z SOSW w Bełchatowie

– Darią Gorządek z PSP nr 6

– Magdalenę Kalecińską z PSP nr 6

– Laurę Gołębiowską w PSP nr 3

Nagrody specjalne otrzymali:

– Miłosz Wilk z PSP nr 7

– Wioletta Raniszewska z SOSW w Radomsku

W kategorii zespoły i duety wyróżnienie otrzymał zespół z SOSW w Piotrkowie Trybunalskim a nagrodę specjalną duet: Anna Chrzanowska i Patryk Krawiński z SOSW w Radomsku

Podczas festiwalu wystąpił także Teatrzyk Baśniowy działający w SOSW w Radomsku, który przedstawił dzieje Polaków oraz ich walkę o wolną Polskę.

Na zakończenie uroczystości organizatorzy zaprosili na wojskowy bigos. Imprezie towarzyszył pokaz sprzętu wojskowego.

Festiwal był podsumowaniem innowacji pedagogicznej realizowanej przez SOSW „Polak- Patriota, artysta, sportowiec” 

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD