VI PIESZY MARATON NIEPODLEGŁOŚCI ZAKOŃCZONY

Reklama

Zakończono VI edycję Pieszego Maratonu Niepodległości. Ogłoszenie wyników maratonu nastąpiło pod Pomnikiem Grobem Nieznanego Żołnierza w Radomsku.

Pieszy Maraton Niepodległości z roku na rok przyciąga coraz więcej uczestników chcących na sportowo uczcić rocznicę odzyskania niepodległości. W VI edycji maratonu udział wzięło łącznie 69 uczestników, dziewięciu z nich udało się pokonać 100-kilometrową trasę (Agnieszka Grabarczyk-Ciesielska, Ewa Kraft-Zarębska, Krzysztof Wilanowski, Bartosz Borowik, Paweł Dudek, Sławomir Ciesielski, Dominik Sajewicz i Jakub Rochowski), sześciu uczestników przeszło 75 kilometrów natomiast 51 osób pokonało 50-kilometrowy dystans. W sumie wszyscy uczestnicy w ciągu 24 godzin przeszli około 4 070 kilometrów.

Organizowany przez XV Błękitny Szczep Drużyn Środowiskowych oraz Hufiec ZHP w Radomsku Pieszy Maraton Niepodległości to impreza o charakterze wyczynowym, ale przygotowana przede wszystkim z myślą o miłośnikach pieszych wycieczek o średnim przygotowaniu kondycyjnym. Maraton nie jest wyścigiem pomiędzy uczestnikami, a jedynie formą uczczenia rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Celem maratonu jest również praca nad swoim charakterem, pokonywaniem granicy swoich możliwości fizycznych i psychicznych, a przede wszystkim miłym spędzeniem kilkunastu godzin w gronie przyjaciół.

(fot. UM w Radomsku)

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD