MEBIN

W 2021 roku miasto przeznaczy 43 mln na inwestycje

Rok 2021, pomimo pandemii, będzie obfitował w inwestycje. Projekt budżetu zakłada bowiem wydatki inwestycyjne na poziomie 43 mln zł z czego ponad połowa przeznaczona jest na rozbudowę infrastruktury drogowej.

Największe wydatki dotyczyć będą inwestycji, które już trwają, jak rozbudowa ulic Kraszewskiego, Rozalii, Kolejowej oraz przebudowa ul. Piłsudskiego, jednak w roku 2021 rozpocznie się kilka ważnych, wieloletnich zadań. Między innymi będzie to budowa parkingu i zagospodarowanie terenu w centrum miasta pomiędzy ul. Reymonta i al. Jana Pawła II, na które miasto przeznaczy 2 mln zł. Zaplanowano również: rozbudowę strefy inwestycyjnej w Radomsku, II etap rozbudowy ul. Stara Droga (2,4 mln zł) oraz rozbudowę ul. Stolarzy (3,3 mln zł).

Prócz tych drogowych ważne inwestycje zaplanowano również w miejskich jednostkach organizacyjnych: przebudowa boiska przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 w Radomsku (blisko 1 mln zł), termomodernizacja budynków Publicznego Przedszkola nr 9 oraz Publicznej Szkoły Podstawowej nr 10 ( ponad 8 mln zł) oraz projekt nowej przestrzeni dla kultury obejmujący zagospodarowanie kondygnacji podziemnych Miejskiego Domu Kultury w Radomsku (ponad 3,7 mln zł).

Warto zaznaczyć, że wszystkie wymienione zadania otrzymały dofinansowanie ze środków unijnych lub krajowych.

Wśród jednorocznych zadań wymienić można zakup piłkochwytów na boisko przy ul. Kościuszki za kwotę 30 tys. zł czy modernizację oświetlenia kortów tenisowych MOSiR w kwocie 27 tys. zł.

Na ten moment w projekcie budżetu przeważają zadania wieloletnie, ale z pewnością w trakcie roku pojawią się nowe zadania jednoroczne, gdy miasto rozliczy budżet roku 2020 i ustalone zostaną wolne środki do dyspozycji.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Jeden komentarz

  1. Jak Ferenc zacznie wreszcie remont generalny ul. Piłsudskiego od torów kolejowych do budowanego ronda, remont generalny ul. Tysiąclecia od wyjazdu z parkingu UM, przez skrzyżowanie z Piastowską do ul. Armii Krajowej oraz zdezelowanych odcinków Warszyca i Żeromskiego to pierwszy polecę na niego głosować o namówię do tego innych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW