W „ELEKTRYKU” O RYNKU PRACY

Reklama

Jak poruszać się na rynku pracy, jakie instytucje są pomocne w poszukiwaniu pracy – te, ale nie tylko zagadnienia poruszają goszczący w Zespole Szkół Elektryczno-Elektronicznych doradcy zawodowi. Celem wykładów jest uświadomienie młodemu człowiekowi, że znalezienie pierwszej pracy zaraz po szkole wymaga sporo zachodu i często wygląda zupełnie inaczej niż młodym ludziom się wydaje.

W spotkaniach z doradcami zawodowymi z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Piotrkowie Trybunalskim uczestniczą uczniowie klas trzecich technikum.

– Pokazujemy młodym ludziom jak zaistnieć na rynku pracy, jakie instytucje są pomocne w procesie poszukiwania pracy, bo jak wiadomo młody człowiek, który dopiero wchodzi na rynek pracy nie wie za bardzo jak się po nim poruszać – tłumaczy Katarzyna Cander, doradca zawodowy.

Specjaliści zachęcają też młodych ludzi do tego, aby pracy szukali nie tylko wśród tzw. ofert jawnych, czyli dostępnych w urzędach pracy, ale na rynku ukrytym.

– Budowanie siatki kontaktów, uruchamianie znajomości, osobiste składanie CV bezpośrednio u pracodawcy jest bardzo zalecane – zauważa Katarzyna Cander.

Podczas cyku spotkań uczniowie uczą się pisania dokumentów aplikacyjnych, są przygotowywani do rozmowy kwalifikacyjnej z potencjalnym pracodawcą oraz są zachęcani do tego, aby aktywność zawodową rozpoczęli już w trakcie nauki. – To zawsze procentuje. Pracodawcy zazwyczaj pytają o doświadczenie zawodowe – mówi Katarzyna Cander.

 

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD