Solarprojekt
Z ŻYCIA MIASTAZ ŻYCIA SZKOŁYZSE-E

W „ELEKTRYKU” Z MOWĄ OJCZYSTĄ SĄ ZA PAN BRAT

Była już poezja, fraszki, felietony, był też zachwyt nad poezją Wisławy Szymborskiej czy Grupy Literackiej „PONAD” z Radomska. W VI edycji Święta Języka Polskiego społeczność Zespołu Szkół Elektryczno-Elektrycznych w Radomsku postawiła na patriotyzm, ponieważ realizacja szkolnego projektu rozpoczęła się w 2018 roku – roku niepodległości.

Święto Języka Polskiego organizowane jest w „Elektryku” w ramach Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Od pierwszej edycji ma na celu przypominanie o roli i miejscu języka polskiego w życiu każdego Polaka.

Podsumowana dziś VI edycja wydarzenia nacechowana była patriotyzmem.  W tematyce patriotyzmu utrzymane były konkursy, dyktando oraz wycieczka. –  Byliśmy w Muzeum Niepodległości w Łodzi, gdzie młodzież wysłuchała pogadanki o wielkim Polaku, Józefie Piłsudskim oraz w łódzkim oddziale TVP, gdzie młodzież mogła zapoznać się pracą telewizyjnych dziennikarzy – mówi nauczycielka języka polskiego Aneta Jędrzejczyk.

Jak już wspomnieliśmy w ramach Święta Języka Polskiego organizowane jest dyktando. Tak jak i  poprzednich autorką była Renata Krupa, na co dzień nauczycielka języka polskiego. –  Dyktando utrzymane było w nurcie niepodległości. Starałam się przedstawić w nim drogę Polski do odzyskania niepodległości. Przyznaję, było naszpikowane trudnościami. Uważam jednak, iż bez względu na to, jak poszło osobom piszącym ten tekst, najważniejsze jest uczczenie niezmiernie ważnego wydarzenia w historii naszego kraju – zauważa Renata Krupa.

W dyktandzie patriotycznym pierwsze miejsce w kategorii uczeń zdobył Piotr Błasiak, natomiast w kategorii nauczyciel Mistrzem Ortografii została Anna Kanafa i Jarosław Majstrowicz.

W ramach VI edycji edukacyjnego projektu zorganizowano również konkurs literacki opatrzony hasłem „Patriotyzm 2.0”. Tutaj najlepsza okazała się praca Julii Walady.

Gościem specjalnym „ Święta Języka Polskiego” zorganizowanego w „Elektryku” był  dr Tomasz Nowak, historyk z Muzeum Regionalnego w Radomsku, który wygłosił wykład dotyczący niepodległości w Radomsku.

Organizatorkami Święta Języka Polskiego były nauczycielki: Renata Krupa oraz Aneta Jędrzejczyk.

 

 

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW