W gminie Kamieńsk rusza program bezpłatnej kastracji, sterylizacji i czipowania zwierząt domowych

Reklama

W ramach programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na rok 2024 rusza bezpłatny program kastracji, sterylizacji oraz czipowania psów i kotów, które posiadają właścicieli lub opiekunów zamieszkałych na terenie gminy Kamieńsk.


W  celu skorzystania z bezpłatnych zabiegów należy:

  • złożyć w Urzędzie Miejskim w Kamieńsku wniosek o wydanie skierowania na zabieg sterylizacji/ kastracji/ czipowania – zgodnie z załączonym poniżej wzorem. Do wniosku należy załączyć dwa kolorowe zdjęcia psa lub kota;
  • po otrzymaniu skierowania na zabieg należy skontaktować się z gabinetem weterynaryjnym wskazanym w skierowaniu, celem omówienia szczegółów i terminu zabiegu.

Koszty, które pokrywa gmina obejmują:

  • wizytę kwalifikacyjną do wykonania zabiegu określonego w skierowaniu oraz badanie ogólne zwierzęcia przed zabiegiem w siedzibie zakładu leczniczego dla zwierząt,
  • wszczepienia czipa zwierzęciu wcześniej nieoznakowanemu,
  • wykonanie standardowego zabiegu sterylizacji lub kastracji w narkozie infuzyjnej,
  • opiekę pooperacyjną zwierzęcia do czasu wybudzenia psa/kota z narkozy, w tym podanie środka przeciwbólowego i antybiotyku,
  • kołnierz lub ubranko ochronne pooperacyjne,
  • przeprowadzenie badania kontrolnego w siedzibie zakładu leczniczego dla zwierząt, obejmującego badanie ogólne zwierzęcia oraz zdjęcie szwów.

UWAGA! Gmina nie finansuje dodatkowych badań (np.: EKG, RTG, USG, badanie krwi, moczu), które weterynarz uzna za konieczne podczas wizyty kwalifikującej, koszt ww. badań pokrywa właściciel zwierzęcia.

Ilość bezpłatnych zabiegów sterylizacji lub kastracji na jednego właściciela/opiekuna zwierzęcia w bieżącym roku wynosi nie więcej niż dwa.

Warunkiem sfinansowania przez gminę zabiegu sterylizacji/kastracji jest wyrażenie zgody na elektroniczne oznakowanie zwierzęcia za pomocą czipu (nie dotyczy zwierząt już oznakowanych). Zabieg ten wykonywany jest bezpłatnie.

Zabiegi wykonywane będą w gabinecie weterynaryjnym: Tomasz Olczyk, Lekarz Weterynarii, ul. Władysława Łokietka 9/2 w Radomsku.Czytaj też: Środa z Profilaktyką. Szczepionki chronią pokolenia

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD