Luxbud

W MDK w Radomsku świętowano Międzynarodowy Dzień Teatru spektaklem pt.„Dziób w dziób”

Jubiler Ako

Międzynarodowy Dzień Teatru obchodzony jest corocznie 27 marca. Z tej okazji Miejski Dom Kultury w Radomsku przygotował spektakl pt. „Dziób w dziób”.

Na radomszczańskiej scenie w spektaklu „Dziób w dziób” wystąpiła Młodzieżowa Grupa Rekwizytornia Teatr. Grupę prowadzi Anita Pawlak – Zygma, która również wyreżyserowała przedstawienie. Scenariusz przygotowała Malina Prześluga, natomiast muzykę Piotr Zygma.

„Dziób w dziób” to opowieść o przyjaźni, potrzebie akceptacji i zachowywaniu wartości. Spektakl w wykonaniu grupy teatralnej działającej w MDK został ciepło przyjęty przez publiczność. Ta zabawna, chwilami wzruszająca i skłaniająca do refleksji historia pozwoliła na chwilę oderwać się od otaczającej wszystkich rzeczywistości. Młodzi artyści zabrali zebranych do swojego świata. O końcu przedstawienia przypomniała dopiero burza oklasków.

W sztuce wystąpili: Karolina Staś, Maja Kałdońska, Olga Stolarczyk, Anna Gębicz, Maja Trzeciak, Zofia Sujata, Aleksandra Kowalczyk, Zofia Maligłówka, Julia Stępień, Natalia Gumuła, Kamil Fijołek, Stanisław Cieślik, Nikola Niedbała, Katarzyna Rachwalik, Julia Zaremba, Maria Kmita, Martyna Kempska.

W poniedziałek (28 marca) wystawiono spektakl po raz drugi. Tym razem na widowni zasiadły dzieci i młodzież z radomszczańskich szkół i przedszkoli.

CZYTAJ TEŻ: Zapaśnicy z Radomska w II Pucharze Polski Kadetów

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej
Polonaisse

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD