MEBIN

W piątek będzie oddany do użytku wiadukt na drodze Bełchatów – Kamieńsk

Jubiler Ako

Kolejny postęp na budowie autostrady A1 na odcinku „B” – Piotrków Trybunalski Kamieńsk. Jutro w godzinach południowych udostępniona będzie kładka dla pieszych nad drogą w Woli Krzysztoporskiej.

Nowy obiekt, spełniający wszystkie wymagane obecnie normy i w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, zastąpi starą kładkę, która zostanie rozebrana. Prace rozbiórkowe rozpoczną się po długim weekendzie i będą prowadzone w tali sposób, aby nie utrudniać przejazdu budowana trasą.

Natomiast w najbliższy piątek – 30 kwietnia do ruchu zostanie oddany wiadukt na drodze wojewódzkiej 484: Bełchatów – Kamieńsk. Obiekt jest częścią powstającego węzła „Kamieńsk” i przekazanie go do użytkowania znacznie poprawi komunikację w tym miejscu, która stanowi wąskie gardło.

Dzięki niemu kierowcy jadący Kamieńska do Bełchatowa (lub w przeciwnym kierunku) przejadą nad budową bez konieczności pokonywania ronda, a więc długiego oczekiwania. Również jadący budowaną autostradą, będą dzięki temu mogli płynniej pokonać skrzyżowanie obu tras. Dzięki nowemu wiaduktowi wygodnie i bezpiecznie będą mogli także pokonać budowę piesi, ponieważ został on wyposażony w chodnik. Wcześniej było to bardzo trudne – mówi Maciej Zalewski z GDDKiA.


Czytaj też: Webinar dla przedsiębiorców – Tarcza 9.0

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD