W Radomsku będzie praca dla uchodźców

Reklama

O zatrudnianiu obywateli Ukrainy oraz o pomocy uchodźcom dyskutowali przedstawiciele władz Powiatu Radomszczańskiego, kierownictwa Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Powiatowego Urzędu Pracy oraz firm działających w radomszczańskiej podstrefie ŁSSE podczas spotkania zorganizowanego w piątek, 4 marca w Starostwie Powiatowym w Radomsku.


Tematem narady była koordynacja pomocy ofiarom wojny na Ukrainie ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień związanych z zatrudnianiem obywateli ukraińskich. Jak deklarowali szefowie firm z radomszczańskiej podstrefy ŁSSE, są oni gotowi pomagać i zatrudniać obywateli Ukrainy, nawet mimo pewnych barier prawnych. Jak deklarowano, niektóre firmy chcą nawet tak przeorganizować system, aby znalazło się jak najwięcej miejsc pracy dla kobiet, które dominują wśród uchodźców.

Na szczeblu rządowym trwa przygotowywanie nowelizacji przepisów, aby ułatwić obywatelom Ukrainy zatrudnianie się w polskich firmach.

Dla wielu firm pomoc udzielana obywatelom Ukrainy, to nie tylko odruch serca, ale także możliwość stabilnego budowania biznesu i inwestycja w przyszłość

– stwierdziła Agnieszka Sygitowicz, wiceprezes zarządu ŁSSE.

Mówiono także m. in. o konieczności zapewnienia uchodźcom miejsc zamieszkania, transportu oraz opieki nad dziećmi (Miasto Radomsko planuje przygotować dla ukraińskich dzieci m. in. zajęcia w MDK oraz bibliotece).

Powiatowy Urząd Pracy w Radomsku uruchomił już Punkt Informacyjny dla uchodźców, którzy chcą podjąć zatrudnienie. Znajduje się on w siedzibie PUP (ul. Tysiąclecia 2, s. 29). W punkcie zatrudniona została osoba posługująca się biegle językiem ukraińskim, która pomoże przede wszystkim w tłumaczeniu i sprawnej obsłudze osób zainteresowanych podjęciem pracy. Jak deklaruje dyrektor PUP, ze względu na fakt, że radomszczański rynek pracy wciąż odczuwa niedobór pracowników, obywatele Ukrainy będą kierowani przede wszystkim na te stanowiska, na które nie można znaleźć polskich pracowników.


Czytaj też: Informacja dla uchodźców chcących znaleźć pracę

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD