Reklama
KOMBIT-kasy

W RADOMSKU POJAWI SIĘ ZIELONY BUDŻET OBYWATELSKI?

Budżet Obywatelski a właściwie proponowane zmiany były tematem dzisiejszej konferencji prasowej zorganizowanej w Urzędzie Miasta. Prezydent Jarosław Ferenc wraz z sekretarz Kamilą Malinowską Sztangreciak przedstawili plany dotyczące tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego.
– Co raz większe znaczenie dla mieszkańców ma ekologia, dlatego od poniedziałku do niedzieli będziemy konsultować zmiany w BO. Chcemy aby mieszkańcy wyrazili swój głos. Czy Budżet Obywatelski ma pozostać w takiej formie jak do tej pory ? Czy wprowadzić do BO elementy tzw. zielonego Budżetu Obywatelskiego czy zamienić go na Zielony Budżet Obywatelski ? – tłumaczy prezydent Jarosław Ferenc.

Zielony Budżet Obywatelski funkcjonuje wielu większych miastach Polski. Polega na tym, że część środków, która do tej pory była przeznaczona na Budżet Obywatelski zostaje podzielona i przeznaczona na projekty ekologiczne np. tworzenie zieleńców, skwerów, parków kieszonkowych. Zielony BO obejmuje dotacje do ekologicznych wymienny źródła ciepła. – Chcemy skonsultować, czy mieszkańcy Radomska chcą aby w Budżecie Obywatelskim znalazły się ekologiczne elementy – dodaje prezydent.

Konsultacje zostaną przeprowadzone w formie ankiety, ta będzie w dwóch wersjach: papierowej i elektronicznej. Ankieta będzie dostępna w biurze obsługi w Urzędzie Miasta, w MOSiR i MDK. Swój głos będzie można oddać na stronie Radomsko.pl.

Pozyskane wyniki prezydent zarekomenduje Radzie Miejskiej. Ewentualne zmiany w BO będą tematem marcowej sesji. Kwota BO prawdopodobnie nie ulegnie zmianie. Jeśli Zielony BO zostanie zaakceptowany radni zadecydują ile środków przeznaczyć na ekologię.

 

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW