Reklama
KOMBIT-kasy
Z ŻYCIA MIASTAZ ŻYCIA POWIATU

W RADOMSZCZAŃSKIM SZPITALU OCENIĄ STAN KOŚCI

Niezwykle przydatny do diagnostyki osteoporozy nowoczesny densytometr właśnie dotarł do Szpitala Powiatowego w Radomsku. Trwa jego montaż. we wtorek odbędą się pierwsze szkolenia personelu a już niedługo urządzenie będzie gotowe do użytku.

Densytometria jest to szybkie i mało skomplikowane badanie, dzięki któremu lekarz jest w stanie ocenić stan zdrowia kośćca, a w przypadku nieprawidłowości wdrożyć leczenie zapobiegające wystąpieniu w przyszłości jego złamań. W badaniu wykorzystuje się minimalne dawki promieniowania X (1/10 średniej dawki promieniowania wykorzystywanego podczas RTG klatki piersiowej), dzięki któremu można określić stopień ubytku masy kostnej. Dzięki wynikom densytometrii lekarz może stwierdzić, czy pacjent znajduje się w grupie ryzyka zachorowania na osteoporozę lub osteopenię.

Densytometr został zakupiony w ramach projektu unijnego pn. „Zwiększenie jakości i dostępności usług medycznych poprzez modernizację oraz doposażenie ambulatoryjnej opieki specjalistycznej Szpitala Powiatowego w Radomsku”.

Pokaż więcej
Reklama

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW