Select

W SOBOTĘ NA RYNEK

Polonaisse

Zarząd TBS chce, aby nie tylko w niedziele i czwartki, ale i w soboty można było robić zakupy na miejskiej targowicy w Radomsku. Wiceprezes TBS (zarządca targowicy) Magdalena Stępień podkreśla, iż jest to wyjście naprzeciw oczekiwaniom tak sprzedawców, jak i kupujących. Ostateczną decyzję co do sobotniego handlu na miejskiej targowicy podejmą radni.

– Wśród handlujących przeprowadziliśmy ankiety, z których jasno wynika, że dodatkowy dzień handlowy, konkretnie sobota jest jak najbardziej wskazana. Nie każdy handlujący może przyjechać na nasz rynek w niedzielę. To samo dotyczy osób robiących zakupy. To wynika z bezpośrednich rozmów, które przeprowadzili z nimi nasi inkasenci – zauważa M. Stępień.

Kierownik targowicy Radosław  Rączkowski zauważa natomiast, iż sobotni handel nie będzie typowym czwartkowym, czy niedzielnym rynkiem. – Chcemy, aby był to bazarek z prawdziwego zdarzenia. Na terenie naszego miasta brak jest takiego miejsca. Plac targowy jest świetnie przygotowany do tego handlu – podkreśla Radosław Rączkowski.

Na sobotni bazarek przeznaczona zostałaby 1/3 powierzchni targowicy. Znalazłyby się tam stoiska głównie z warzywami, owocami i  starociami. Osoby handlujące innymi produktami, takimi jak chociażby odzież też będą mile widziane.

Nad propozycją TBS podczas najbliższej sesji (26 lutego) pochylą się miejscy radni. Jeżeli spotka się ona z ich aprobatą, pierwsze sobotnie zakupy na targowicy będzie można zrobić pod koniec marca.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej
Polonaisse

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD