W starostwie – o pieniądzach na inwestycje w ekologię

Głównym tematem spotkania samorządowców z powiatu radomszczańskiego z prezesem WFOŚiGW Wojciechem Miedzianowskim była aktualna oferta dofinansowania dla jednostek samorządu terytorialnego w ramach programów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

W zorganizowanym 1 kwietnia w Starostwie Powiatowym w Radomsku spotkaniu z doradcami z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, mówiono m.in. o możliwościach uzyskania dofinansowań oraz o szczegółach procedury rozpatrywania wniosków o dofinansowanie inwestycji związanych z ekologią i ochroną środowiska.

Chcemy z Państwem rozmawiać i wspólnie szukać rozwiązań. Staramy się przygotowywać, jak najszerszą ofertę i na bieżąco dostosowywać ją do otaczającej nas rzeczywistości – tłumaczył prezes WFOŚiGW, Wojciech Miedzianowski.

Miedzianowski podkreślał, że samorządy z terenu powiatu radomszczańskiego są w grupie jednostek składających najwięcej wniosków o dofinansowania w ramach programu ,,Czyste Powietrze”. W okresie od października 2020 roku do końca 2021 roku złożyły 266 takich wniosków.

Samorządy z terenu naszego powiatu podejmują wiele działań proekologicznych. Mam nadzieję, że dzisiejsze spotkanie zaowocuje licznymi nowymi inwestycjami w tej dziedzinie – mówiła starosta Beata Pokora.

W spotkaniu uczestniczyli: poseł na Sejm RP Anna Milczanowska, Starosta Beata Pokora, Przewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Zygma, Członkowie Zarządu Powiatu Fabian Zagórowicz i Michał Koski, wójtowie, burmistrzowie oraz pracownicy urzędów gmin z terenu naszego powiatu i doradcy z WFOŚiGW w Łodzi.

CZYTAJ TEŻ: Kilometry dla Ukrainy – podsumowanie akcji STEP BY STEP AROUND POLAND EXTREME TRAVEL

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD