MEBIN

W szpitalu tymczasowym w Łodzi ruszyły szczepienia przeciw COVID-19

Robutkowo

Punkt szczepień w szpitalu tymczasowym dla województwa łódzkiego jest już gotowy.

Rozpoczynamy nowy etap. O godzinie 8 rano pierwsi seniorzy weszli do przychodni, punktów szczepień, szpitala tymczasowego i zostali zaszczepieni. Dziś szczepionkę przyjmie w szpitalu tymczasowym 240 pacjentów. Wraz ze zwiększonymi dostawami szczepionek będziemy szczepić więcej i szybciej. Jesteśmy na to przygotowani – podkreślił na konferencji Tobiasz Bocheński, wojewoda łódzki.

Szczepienia będą się odbywać w sposób ciągły. Punkt szczepień w łódzkim szpitalu tymczasowym będzie czynny codziennie od 8 do 20.

Pierwsi pacjenci zostali zaszczepieni. To dobra wiadomość. Szpital tymczasowy wykonuje swoje zadanie. Będzie on punktem szczepień prowadzonym przez szpital im. Biegańskiego. Do tego celu jest to najlepiej przygotowana jednostka w województwie łódzkim. Są tam ogromne zdolności organizacyjne i duże doświadczenie ludzi. Ten szpital dobrze spełni swoją rolę – zaznaczył marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber.

 

Zapisani seniorzy kierowani są do 4 gabinetów. W specjalnie do tego wyznaczonych miejscach czekają na szczepienie. Przez cały proces otoczeni są opieką zespołu medycznego.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW