W Zagórzu w gminie Gidle wyremontowano most

Reklama

W ostatnich dniach października po generalnym remoncie oddany został do użytku most w Zagórzu, w gminie Gidle.


Dzięki modernizacji obiektu znacznie poprawiło się bezpieczeństwo pieszych i zmotoryzowanych mieszkańców korzystających z drogi przebiegającej przez ten most. Most w Zagórzu w gm. Gidle jest ważnym obiektem w systemie komunikacyjnym powiatu. Znajduje się na drodze powiatowej nr 3900E, która wraz z DP 3905E stanowi ciąg łączący drogę krajową nr 91 relacji Radomsko – Częstochowa z drogą wojewódzką nr 784 relacji Radomsko – Św. Anna i z drogą powiatową nr 3934E Radomsko – Kobiele Wielkie – Wielgomłyny (ten ciąg dróg łączy ze sobą trzy gminy: Kłomnice w pow. częstochowskim, Gidle i Kobiele Wielkie).

Przed remontem stan obiektu był zły (m. in. zniszczona była płyta nośna i balustrady). W ramach prac – po rozbiórce starych elementów – wykonana została nowa płyta, kapy żelbetowe i izolacja, nawierzchnia bitumiczna oraz bariery. Naprawiono przyczółki, umocniono skarpy i stożki nasypowe.

Koszt inwestycji wyniósł 797 901 złotych. Starostwo w Radomsku pozyskało na to zadanie dotację w wysokości 282 600 złotych, z rezerwy subwencji ogólnej Ministerstwa Finansów.

Czytaj też: Remonty i naprawy dróg w powiecie radomszczańskim. Gdzie prowadzone są inwestycje drogowe?

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD