OD WARSZTATÓW PO KONCERT, CZYLI FERIE W MDK [FOTO]

Reklama

Dla każdego coś miłego i wartościowego – tak można określić zajęcia, które w ramach pierwszego tygodnia ferii młodym radomszczanom zaproponował Miejski Dom Kultury w Radomsku.

Warsztaty robotyczne

Od 16 do 20 stycznia trwały w placówce warsztaty robotyczne pod kierunkiem Daniela Krzywika z ROBOCAMP. Chłopcy wzięli udział w kursie robotyki z wykorzystaniem klocków Lego WeDoSafari oraz programowania w środowisku SCRATCH i CODE. Uczestnicy wykonywali z klocków afrykańskie zwierzątka (żółwie, skorpiony, żaby, muchołówki i ważki) programując je potem na komputerze przy okazji dowiadując się ciekawostek zoologicznych.

Warsztaty czerpania papieru

Skąd bierze się papier, kto wymyślił papier czerpany, jak wyprodukować papier w warunkach domowych? Na te pytania dzieci znalazły odpowiedź 20 stycznia 2017 r. w Miejskim Domu Kultury podczas niezwykłych warsztatów czerpania papieru. W czasie zajęć dzieci poznały tradycyjną technikę czerpania papieru i samodzielnie wykonały dekoracyjne kartki papieru. Zajęcia prowadził Konrad Michalak.

Zimowo-kolorowo

„Zimowo-kolorowo” to tygodniowe zajęcia artystyczno – edukacyjne, które odbywały się w MDK w pierwszym tygodniu ferii. Zajęcia rozpoczęły się od spotkania z sierżant Agnieszką Kropisz, która rozmawiała z dziećmi o bezpieczeństwie podczas ferii. Podczas „Zimowo-kolorowo” dzieci brały udział w warsztatach chemicznych prowadzonych przez Anetę Boruta, plastycznych, które poprowadził Tomasz Zawadzki), zajęciach edukacyjnych przygotowanych przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną oraz spotkaniu integracyjnym w Środowiskowym Domu Samopomocy. Ponadto dzieci ćwiczyły koordynację wykonując różnego typu zadania sportowe. Wspinały się m.in. po  ściance wspinaczkowej w Powiatowej Hali Sportowej. Zajęcia prowadził Sebastian Nowak.

Eksperymentarium i planetarium

W ramach ferii MDK zorganizował dla dzieci wycieczki do Planetarium EC1 w Łodzi  oraz Centrum Nauki Eksperymentarium.  W niezwykle nowoczesnym planetarium dzieci obejrzały pokaz pt. „Dwa szkiełka”. Widzowie odbyli podróż do czterech księżyców Jowisza, pierścieni Saturna oraz niezwykłych struktur innych galaktyk. Poznali historię odkryć wielkich astronomów i fizyków:

Galileusza, Huygensa, Newtona, Hubble’a oraz wielu innych, których badania stały się możliwe dzięki wynalezieniu ponad 400 lat temu pierwszego teleskopu. Projekcję poprzedził krótki opis zjawisk astronomicznych zachodzących aktualnie na niebie. W Eksperymentarium dzieci zwiedziły wystawę i obowiązkowo musiały wszystkiego dotknąć – doświadczyć. Wystawa Experymentarium to interaktywne przedsięwzięcie, które w pasjonujący i zabawny sposób objaśniło często skomplikowane zagadnienia z różnych dziedzin nauki (magnetyzmu, elektryczności, dynamiki, optyki, mechaniki, akustyki i dźwięku, logiki, biologii czy chemii), które stają się proste i czytelne dla każdego, dzięki możliwości wypróbowania ich działania na specjalnych przyrządach oraz stanowiskach interaktywnych (m.in. Nurek Kartezjusza, Młynek Crooksa, Człowiek bateria, Słup zagrożenia, Lewitująca piłka czy Głowa na tacy).

Wystawa łączy naukę z zabawą dzięki czemu nawet najnudniejsze zjawiska, procesy i teorie usłyszane na lekcjach okazują się mieć niejednokrotnie zaskakujące zastosowanie w codziennym życiu stając się dla eksperymentującego „młodego naukowca” zrozumiałe i interesujące.

Boks i samoobrona

W ramach ferii z MDK Radomsko młode radomszczanki wzięły udział w nietypowych zajęciach sportowych. Przez dwa dni (17 i 19 stycznia) poznawały podstawy boksu i samoobrony. Ćwiczyły odpowiednią postawę, chwyty i uniki oraz poznały zasady i podstawy obrony przed niebezpieczeństwem. Zajęcia prowadził Sebastian Nowak

Warsztaty hafciarskie

Przez trzy dni, podczas pierwszego tygodnia ferii dzieci poznawały tradycję haftowania i podstawy haftu krzyżykowego. Pod kierunkiem Agnieszki Miarki uczyły się haftować swoje imiona.

Warsztaty ceramiczne

W czwartek 19 stycznia zakończyły się czterodniowe warsztaty ceramiczne zorganizowane z okazji ferii dla najmłodszych mieszkańców Radomska.

Podczas zajęć prowadzonych pod kierunkiem Joanny Dudek, dzieci wykonywały gliniane piórniczki, breloczki, serduszka i torebki upominkowe dla Babci i Dziadka. Część uczestników po zrealizowaniu programu spotkania lepiła z gliny przedmioty i figurki według własnego pomysłu.

Bednarek na deser

W ramach ferii w MDK Radomsko zagrał Kamil Bednarek z zespołem. Energetyczny i pełen pasji koncert, który odbył się w niedzielę 22 stycznia przyciągnął tłumy młodzieży, która bawiła się przy takich hitach jak m.in. „List”, „Cisza”, „Chwile jak te”, „Euforia”. Po występie artystów nie zabrakło spotkania z publicznością, wspólnych zdjęć i autografów. Organizatorami wydarzenia byli: Miasto Radomsko i Miejski Dom Kultury w Radomsku.

(info i foto: MDK Radomsko)

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD