WERONIKA MAZUR – MISTRZYNIĄ I WICEMISTRZYNIĄ EUROPY JUNIOREK W KUMITE I KATA

1. Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin KWF, z udziałem 360 zawodników z 26 krajów, które odbyły się w Vila Do Conde w Portugalii okazały się szczęśliwe dla zawodników naszego kraju, wśród których była też Weronika Mazur z AKK Radomsko.

W zawodach wzięła udział liczna reprezentacja Polski, która zdobyła drużynowo pierwsze miejsce. – Weronika Mazur reprezentując Polskę, po raz trzeci stanęła na podium. W kategorii Juniorek 16-17 lat, w Kumite +60 kg, wywalczyła złoty medal oraz w Kata srebrny. Warto dodać, że niewielu zawodników osiąga sukcesy jednocześnie w obu kategoriach – Kata i Kumite – zauważa sensei Jarosław Długołęcki.

Takie sukcesy w historii radomszczańskiego karate warte są odnotowania. Weronika zdobyła już cztery medale dla Polski:

– 2017 rok:  31. ME w Ahlbeck – Świnoujście (Polska): wicemistrzyni w Kata

– 2018 rok: 32. ME w Kaliningradzie (Rosja): wicemistrzyni w Kata oraz czwarte miejsce w Kumite

– 2019 rok: 33. ME w Vila Do Conde (Portugalia): mistrzyni w Kumite oraz wicemistrzyni w Kata

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store