WERONIKA MAZUR ZAJĘŁA TRZECIE MIEJSCE W PUCHARZE ŚWIATA W JAPONII

Reklama

Kolejny sukces utalentowanej radomszczanki Weroniki Mazur. Młoda zawodniczka reprezentująca Sieradzki Klub Karate Kyokushinkai, zajęła trzecie miejsce w Pucharze Świata w karate kyokushin –  7th Grand Prix KWF , który odbył się w Japonii. W zawodach wzięło udział około 600 zawodników i zawodniczek z 10 krajów walczących w kategoriach wagowych seniorów i juniorów. Polskę reprezentowali: Dominik Janczak, Weronika Mazur i Nina Janczak pod przewodnictwem shihan Andrzeja Drewniaka. Nasi zawodnicy stoczyli zacięte walki, senpai Dominik zajął 3 miejsce, senpai Weronika Mazur również 3 miejsce a Nina Janczak ukończyła turniej na miejscu 9-16. Sensei Piotr Janczak pełnił funkcje sędziego na macie. Naszym zawodnikom dopingowali sensei Ania, senpai Anetta i Grzegorz. Organizatorem corocznego turnieju był Krajowy Reprezentant Japonii Noriyuki Tanaka.

Turniej w Tokyo należy do jednych z najtrudniejszych na świecie, nie tylko ze względu na poziom wyszkolenia zawodników i ich ilość, ale również biorąc pod uwagę samo miejsce, w którym to wydarzenie się odbywa. Nasi reprezentaci mieli okazję sprawdzić jeden z ośrodków (halę na której odbywał się turniej), który będzie jedną z aren goszczących zawodników i zawodniczki z całego świata podczas zbliżającej się Letniej Olimpiady  2020 w Tokyo.

– Tym osiągnięciem Weronika potwierdziła po raz kolejny swoją przynależność do światowej czołówki zawodników kyokushin. Może poszczycić się również Mistrzowską Międzynarodową Klasą Sportową Polskiego Związku Karate. Dodatkowo nasza reprezentacja cieszyła się dużym zainteresowaniem telewizji japońskiej (TV Tokio). Już na lotnisku przeprowadzili z naszą drużyną wywiad dotyczący przygotowań do pucharu świata, jak również w samym dniu turnieju przybyli na hale, aby udokumentować zmagania naszych zawodników. Praca naszych kadrowiczów została więc doceniona nie tylko przez sędziów turnieju, ale również przez japońskie media, co tym bardziej podkreśla mocną pozycje polskich karateka na arenie międzynarodowej – mówi Grzegorz Mazur.

(fot.TMR)

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD