WICEPREMIER GOWIN I WICEWOJEWODA CIECIÓRA GOŚCILI W RADOMSKU

Gowin i Ciecióra przyjechali do Radomska z promocją nowego programu Miasto+

Wicepremier  Jarosław Gowin oraz wicewojewoda łódzki (de facto radomszczanin) Krzysztof Ciecióra gościli dziś w Radomsku. Podczas spotkania z dziennikarzami poinformowali, iż przyjechali  m.in. po to, aby jako środowisko Porozumienia promować program Miasto +…

Promocja programu Miasto + rozpoczęła się w Chełmie. Radomsko jest kolejnym miastem, gdzie o nim mówiono.  – Radomsko jest na liście stu miast, wskazanych przez naukowców, które są najbardziej zagrożone utratą tak zwanych funkcji społeczno-gospodarczej. To pokazuje, że do takich miast trzeba skierować działania osłonowe takie jak Miasto+ – zauważa wicepremier Gowin.

Dlatego też Program Miasto + jest skierowany właśnie do takich miast jak Radomsko. – Chodzi o to, żeby mniejsze miejscowości w większym stopniu korzystały z rozwoju gospodarczego Polski. Uważam, że Radomsko ma potencjał do tego, aby skorzystać z jednego z elementów deglomeracji, czyli przesunięcia instytucji publicznych z większych miast do mniejszych – podkreśla wicewojewoda Krzysztof Ciecióra.

Które z instytucji mogłyby trafić do naszego miasta? Na tak postawione pytanie konkretna odpowiedź nie padła. –  Dzisiaj (29 lipca – dop. red.) na pewno nie podamy nazwy konkretnej instytucji między innymi dlatego, że musi to zostać skonsultowane z władzami samorządowymi. Na pewno będziemy brać pod uwagę zapotrzebowanie kadrowe oraz możliwości lokalowe – stwierdził wicewojewoda Ciecióra.

Konkretna odpowiedź nie padła też na pytanie czy niedawno powołany na funkcję wicewojewody Krzysztof Ciecióra będzie ubiegał się o mandat posła RP w jesiennych wyborach… – Jeśli będzie taka propozycja, to na pewno bardzo poważnie ją rozważę, aczkolwiek mam nadzieję, że osoby młode, w tym z Radomska, będą miały okazję, aby startować w tegorocznych wyborach parlamentarnych – stwierdził dyplomatycznie K. Ciecióra.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW