WIĘCEK NOWYM PRZEWODNICZĄCYM RADY MIEJSKIEJ [FOTO, WIDEO]

Reklama

Nowym przewodniczącym Rady Miejskiej w Radomsku został Łukasz Więcek. Za kandydaturą zagłosowało 18 radnych na 19 głosujących i uczestniczących w posiedzeniu.

– Nikomu szerzej nie trzeba przedstawiać radnego Łukasza Więcka. Pomimo swojego młodego wieku jest doświadczonym radnym, w radzie zasiada już trzecią kadencję. Przed radą i miastem wiele wyzwań, dlatego potrzebna jest nowa energia… – uzasadniała kandydaturę radna Magdalena Spólnicka.

Więcek na przewodniczącego rady został wybrany 18 głosami radnych. Głosowanie było tajne.

Zdaniem radnego Andrzeja Kucharskiego, wybór Więcka na przewodniczącego rady to już nie tylko polityka, ale zwykłe politykierstwo…  – Świętym prawem większości jest to, że może zrobić wszystko. My, jako mniejszość możemy tylko nad tym co się stało z politowaniem pokiwać głową. Ten wybór to czyste politykierstwo, przecież nikt nie zarzucił poprzedniemu przewodniczącemu (Jacek Gębicz – dop. aut. ) niekompetencji – stwierdził.

Innego zdania jest klubowy kolega nowego przewodniczącego. – To człowiek kompromisu i konsensusu – zauważa wiceprzewodniczący Rady Miasta Marek Rząsowski.

Więcek po wyborze na przewodniczącego rady stwierdził:

– Budujące jest dla mnie to, że  głosowały na mnie osoby nie tylko z mojego klubu. Chciałbym być przewodniczący wszystkich radnych.  Na pewno nacisk położę na przeniesienie dyskusji na komisje merytoryczne. Chciałbym, aby rada dobrze współpracowała z prezydentem, aby prezydent wiedział, iż rada jest tym miejscem, gdzie najłatwiej jest się wsłuchać w głos mieszkańców.

Czytaj też: GĘBICZ ZREZYGNOWAŁ Z FUNKCJI PRZEWODNICZĄCEGO RADY MIEJSKIEJ

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD