WIECZORNICA WĘGIERSKA NA 35-LECIE TPPW

Reklama

W ramach obchodów 35-lecia działalności Towarzystwa Przyjaźni Polsko – Węgierskiej, w Muzeum Regionalnym w Radomsku odbyła się Wieczornica Węgierska, której gościem specjalnym był sekretarz Ambasady Węgier Gábor Lagzi.

Podczas wieczornicy otwarta została wystawa malarstwa węgierskiego, znajdująca się w kolekcji jednego z członków Towarzystwa Przyjaźni Polsko – Węgierskiej Leszka Grochulskiego. Wśród wystawionych prac można było znaleźć dzieła piętnastu współczesnych artystów węgierskich.

Po otwarciu wystawy przyszedł czas na prelekcję w wykonaniu Anny Laczek z TPPW, która opowiedziała o pomocy, której Węgrzy udzielili Polsce w procesie odzyskania niepodległości.

Pod dużym wrażeniem przygotowanej przez TPPW wieczornicy był sekretarz Ambasady Węgier Gábor Lagzi, który podkreślał, że działalność tego typu stowarzyszeń pozytywnie wpływa na relacje Polaków i Węgrów.

– Przyjechałem tu z wielką radością. Jestem w Radomsku po raz pierwszy i mam nadzieję, że nie ostatni.  Działalność takich towarzystw utrzymuje naszą polsko-węgierską przyjaźń. Wyraźnie widzę, że łączy nas sztuka, muzyka, historia oraz mam nadzieję, wspólna przyszłość – mówił podczas wieczornicy Gábor Lagzi.

Wieczornicę zakończyła część artystyczna w wykonaniu Sary Bojarskiej oraz Beaty Garbarz-Hebdy.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD