Większa pula środków na mikrogranty w Łódzkiem

Polonaisse

Kultura i sztuka, polityka społeczna, sport, turystyka, ochrona środowiska, rozwój przedsiębiorczości oraz ochrona i promocja zdrowia to tylko niektóre obszary wsparcia zawarte w Wojewódzkim Programie Mikrograntów na rzecz walki z COVID-19.

W czwartek, zarząd województwa łódzkiego ogłosił nabór ofert w ramach tegorocznej edycji programu. Na jego realizację przeznaczono w tym roku pół miliona złotych – to aż o 200 tys. więcej niż w roku ubiegłym. Kwota wnioskowanej dotacji nie może być mniejsza niż 2 tys. zł i większa niż 6 tys. zł.

Nabór ofert skierowany jest do organizacji pozarządowych. Zadania mogą być realizowane w następujących obszarach: kultura, sztuka i ochrona dziedzictwa kulturowego, polityka społeczna, ochrona i promocja zdrowia, kultura fizyczna i sport, turystyka i krajoznawstwo, ochrona środowiska, wspomaganie rozwoju gospodarczego  oraz działania na rzecz porządku i bezpieczeństwa publicznego. Oferty można składać do 29 kwietnia.

Wojewódzki Program Mikrograntów na rzecz walki z COVID-19 został po raz  pierwszy uruchomiony w ubiegłym roku. Jego wdrażanie na terenie województwa łódzkiego stanowi odpowiedź na aktualną sytuację społeczno-gospodarczą w regionie wywołaną obowiązującym w kraju stanem epidemii.


Czytaj też: ZUS: Dodatkowy zasiłek opiekuńczy do 18 kwietnia

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD