Większość uprawnionych złożyła wnioski o 300 zł na wyprawkę szkolną

Reklama

Do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Łódzkiem wpłynęło ponad 90 proc. wniosków o „300 plus” od uprawnionych osób. Zakład wypłacił w ramach programu „Dobry Start” w naszym województwie wyprawkę na kwotę ponad 68,3 mln zł. W całym kraju na konta rodziców i opiekunów trafiło już ponad 1,1 mld zł.


Najwięcej wniosków wpłynęło za pośrednictwem bankowości elektronicznej (63,2 proc.), Platformy Usług Elektronicznych (27,8 proc.) oraz portalu Emp@tia (9,0 proc.) Zdecydowana większość wniosków została obsłużona przez automat.

Największą grupę osób, na które wypłacono świadczenie dobry start stanowiły dzieci w wieku od 7 do 14 lat (68,8 proc.). Najwięcej dzieci, na które przyznano i wypłacono świadczenie dobry start uczęszcza do szkół podstawowych (67,7 proc.), liceów ogólnokształcących (13,8 proc.) oraz techników (13,4 proc.).

Najwięcej wniosków złożono w województwie mazowieckim (421,9 tys.), a najmniej w województwie opolskim (64,5 tys.). W województwie łódzkim złożono niemal 176 tys. wniosków (175,8 tys.).

Program “Dobry start” to 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Rodziny otrzymują świadczenie bez względu na dochód. Wnioski o świadczenie  można składać do końca listopada, wyłącznie w formie elektronicznej poprzez PUE ZUS, bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia. Wypłata świadczenia realizowana jest bezgotówkowo, na konto w banku – mówi Monika Kiełczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa łódzkiego.

W ramach programu ZUS wypłaca świadczenie w wysokości 300 zł – raz w roku – na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20 lat, lub 24 lat – w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami.


Czytaj też: Rodzice i radni KO chcą wyższych dopłat do żłobków

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD