Z ŻYCIA MIASTAZ ŻYCIA MIASTA I POWIATU

WIELKA ORKIESTRA ZAGRA W GOMUNICACH

13 stycznia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy już po raz 6. zagra w Gomunicach.  Podczas tzw. małego finału, dwudziestka gomunickich wolontariuszy będzie kwestować zgodnie z przesłaniem tegorocznej 27. edycji wydarzenia: „na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych”.

Impreza, która będzie miała miejsce w Hali Sportowej przy Zespole Szkół Podstawowych im. Marii Konopnickiej w Gomunicach będzie wieńczyć całodzienną kwestę. – Start imprezy zaplanowaliśmy na godzinę 16.00. W programie m. in. występy uczniów ze szkół w Chrzanowicach i Gomunicach, pokazy Muay Thai oraz strzeleckie przygotowane przez Damiana Paluszczaka, a także przedszkolaków, pokazy na trampolinach grupy fitness z Panaceum, taniec belgijski, występ przyjacielskiego trio wokalistów z Łodzi oraz tradycyjne Światełko Do Nieba o 20.00 – wylicza Grzegorz Marusiński, z gomunickiego sztabu WOŚP.

Organizatorzy gomunickiej odsłony wielkiego zadbali też o kawiarenkę z domowymi wypiekami oraz ciepłymi napojami, kiermasz pełen gadżetów oraz stoisko rękodzieł z Gminnej Biblioteki Publicznej.

To jeszcze nie wszystko. W tym roku sztab w Gomunicach oprócz tradycyjnej kwesty umożliwia przekazywanie datków kartą przy użyciu terminala płatniczego udostępnionego przez Fundację WOŚP oraz Skarbonę Stacjonarną przypisaną do Fili Gminnej Biblioteki Publicznej zlokalizowaną w Chrzanowicach przy ul. Żeromskiego 30. – W zeszłym roku nasz sztab zebrał rekordowe 16 875 zł 78 gr, natomiast od początku istnienia (20. finał, w 2012 roku) zebraliśmy 54 127 zł 58 gr – konkluduje G. Marusiński.

 

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW