Solarprojekt
Z ŻYCIA POWIATU

WIESŁAWA JANOSIK – NOWA BURMISTRZ PRZEDBORZA ZAPRZYSIĘŻONA [FOTO]

Wiesława Janosik objęła formalnie urząd burmistrza Gminy Miasta Przedbórz. Zaprzysiężenie nastąpiło podczas dzisiejszej (poniedziałek 22 lipca) sesji Rady Gminy i Miasta Przedbórz,  inaugurującej obecną kadencję władz samorządowych.

Wiesława Janosik została burmistrzem Przedborza w wyniku przedterminowych wyborów. Zadziało się to po tym, jak Miłosz Naczyński, który kierował Gminą Miastem Przedbórz przez 12 lat został skazany prawomocnym wyrokiem.

Dla nowej pani burmistrz praca w samorządzie nie jest niczym nowym. Jest z nim bowiem związana od 1980 roku. Przed objęciem funkcji burmistrza Przedborza w przedborskim urzędzie pracowała na stanowisku sekretarza, była też radą Rady Powiatu Radomszczańskiego.

Kontrkandydatką Wiesławy Janosik w II turze wyborów była Renata Koska. Na pierwszą z pań oddano 1688 głosów, na drugą – 1442. Obie startowały z własnych komitetów wyborczych.

Podczas dzisiejszego zaprzysiężenia Wiesława Janosik nie kryła wzruszenia… – Zrobię wszystko, żebyście państwo nie żałowali oddanego na mnie głosu – mówiła Wiesława Janosik nowa burmistrz Przedborza w swoim pierwszym wystąpieniu. – Jestem samorządowcem od wielu lat. Staram się być blisko ludzi, zawsze miałam z nimi dobry kontakt. Podczas tej kampanii wyborczej spotkałam się z wieloma osobami, poznałam ich problemy… Ale w kampanii przeżyłam też wiele przykrych chwili. Życie płynie dalej, zostałam tu postawiona, żeby służyć pracownikom urzędu, a przede wszystkim mieszkańcom – dodała.

Burmistrz Janosik zauważyła ponadto, iż w niedawno zakończonej kampanii wyborczej nie obiecywała tego, co jest niemożliwe do zrobienia. – Nie jesteśmy bogatą gminą, więc w inwestycjach opieramy się na środkach pozyskanych. Zarówno ja, jak i pracownicy zrobimy wszystko, by tych pieniędzy jak najwięcej pozyskać. Zależy mi na rozwoju naszej Małej Ojczyzny – zauważyła.

Najważniejsze inwestycje, które stoją przed gminą, jak podkreśliła burmistrz Janosik to oczyszczalnia ścieków oraz drogi. – Najważniejszym zadaniem będzie remont oczyszczalni ścieków, jednak gmina sama nie podoła zadaniu. Koszt remontu wynosi bowiem około 8-10 mln złotych – stwierdziła.

Nowa burmistrz nie wyklucza również, że w urzędzie dojdzie do zmian. Jak przyznała, zdaje sobie sprawę z tego, że nie wszyscy będą chcieli z nią współpracować. – Gmina nie może pozwolić sobie na to, aby pieniądze, które pozyskaliśmy, zostały zmarnowane. Jeśli kogoś trzeba będzie zwolnić, zrobię to z bólem serca – przyznała w rozmowie z dziennikarzami.

W zaprzysiężeniu nowej burmistrz Przedborzu uczestniczyła m.in. poseł na Sejm RP Elżbieta Radziszewska (PO), starosta Beata Pokora oraz członek zarządu Powiatu Radomszczańskiego Ewa Gajzler oraz były burmistrz Przedborza Miłosz Naczyński. Nie zabrakło też radnych, pracowników urzędu oraz mieszkańców gminy.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close