WIKTOR BLADA DOCENIONY PRZEZ STAROSTĘ BEŁCHATOWSKIEGO

Reklama

Mistrz Polski Młodzików w strzelectwie sportowym, podopieczny Okręgowego Klubu Strzeleckiego Sportowego „10-ka” z Radomska Wiktor Blada (mieszkaniec Wolicy w pow. bełchatowskim) otrzymał gratulacje z rąk Waldemara Wyczachowskiego, starosty bełchatowskiego gratulacje za osiągnięte wyniki i promowanie powiatu bełchatowskiego.

Wiktor Blada z Wolicy koło Kleszczowa należy do Okręgowego Klubu Strzelectwa Sportowego „10-ka”. Ma dopiero 15 lat, ale już sporo sukcesów na koncie. Podczas rozgrywanych w tym roku w Zielonej Górze, Mistrzostw Polski Młodzików w strzelectwie, Wiktor wystrzelał złoty medal. Zdobył tym samym tytuł Mistrza Polski.
– Wywalczyłem ten tytuł w konkurencji pistolet pneumatyczny z wynikiem 278 punktów – mówi Wiktor Blada. – W konkurencji tej startowało 35 zawodników z klubów z całego kraju. Z kolei podczas Międzynarodowych Mistrzostw w Strzelaniu Pneumatycznym “BALTIC CUP 2017” zdobyłem dwa złote medale. W pierwszym starcie w wystrzelałem 278 punktów, natomiast w drugim starcie, ustanowiłem swój rekord życiowy – 281 punktów – dodaje.
Wiktor otrzymał od starosty profesjonalne buty potrzebne w strzelectwie.
– Choć może wydaje się dziwne, jednak w strzelectwie nawet najmniejsze detale decydują o zwycięstwie – mówi Sławomir Dziegieć z Okręgowego Klubu Strzelectwa Sportowego „10-ka”. – Tego rodzaju obuwie stabilizuje strzelca, pozwala mu osiągnąć dobrą postawę i jeszcze lepszą celność. Rodzice Wiktora z własnych środków zakupili dla niego nowoczesny i bardzo profesjonalny pistolet pneumatyczny, buty dopełnią wyposażenia i pozwolą na zdobywanie kolejnych medali.

(info: Starostwo Powiatowe w Bełchatowie)

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD