Z ŻYCIA MIASTA

WIOLETTA PAL: PREZESI SPÓŁEK DO WYMIANY

Wioletta Pal oficjalnie rozpoczęła kampanię wyborczą.

Wioletta Pal, jak zostanie prezydentem Radomska zrobi czystkę?  Widząc trzy taczki ustawione przed miejską spółką PGK, takie pytanie nasuwało się samo.  Jak się później okazało, Pal taczki ustawiła dla obecnych prezesów miejskich spółek, bo jak oświadczyła podczas dzisiejszej konferencji prasowej, jeżeli zostanie prezydentem ogłosi ogólnopolskie konkursu na stanowiska prezesów.

– Trzy dobrze opłacane miejsca pracy czekają. I możecie być pewni, że kolor legitymacji, którą nosicie w kieszeni nie ma najmniejszego znaczenia. Ogólnopolskie konkursy ogłoszone zostaną we wszystkich miejskich spółkach: PGK, TBS, MPK – podkreśla W. Pal.

Pal twierdzi, że impulsem do podjęcia takiej decyzji były rozmowy z mieszkańcami miasta. –  Wyborcy powtarzają, że w Radomsku najlepiej płatne posady mają prezesi spółek. Do tej pory, stanowiska te obsadzane były według partyjnego czy stowarzyszeniowego klucza. Ja mam zupełnie inną filozofię zarządzania miastem. Prowadzenie spółek oddam w ręce menadżerów. Radomsko i jego mieszkańcy potrzebują solidnej pracy, rzetelności i autentycznych fachowców – wyjaśnia.  – Dlatego w spółkach ogłoszę ogólnopolskie konkursy na prezesów. Mieszkańcy Radomska, zwracam się do Was, do tych, którzy zostali w mieście, ale także do tych, którzy wyjechali i pracują w Gdańsku, Łodzi czy Warszawie: jeśli macie doświadczenie w prowadzeniu dużej, skomplikowanej spółki, zapraszam. Trzy dobrze opłacane miejsca pracy czekają. I możecie być pewni, że kolor legitymacji, którą nosicie w kieszeni nie ma najmniejszego znaczenia. Ogólnopolskie konkursy ogłoszone zostaną we wszystkich miejskich spółkach: PGK, TBS, MPK – dodaje.

Wioletta Pal chce zmienić też formę rekrutacji na urzędnicze stanowiska. Zamierza stworzyć BOS, czyli Bank Obserwatorów Społecznych.  – Do banku będzie mógł trafić każdy radomszczanin, który pod swoją kandydaturą zbierze 50 podpisów mieszkańców Radomska. Spośród nich, będą losowani przedstawiciele, którzy będą obserwować przebieg konkursów – zapowiada.

Wioletcie Pal podczas dzisiejszej konferencji prasowej towarzyszyli ludzie, z którymi jak zapowiada idzie po zwycięstwo. Wiele z twarzy jest znanych. Z wieloma z nich pracowała jako wiceprezydent Radomska oraz dyrektor departamentu ds. społecznych Urzędu Miasta Radomsko, kiedy prezydentem była obecna poseł PiS Anna Milczanowska, której partia popiera zresztą niezależną kandydatkę na prezydenta Radomska…

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

2 Komentarze/y

  1. Ok. Hasło ładne i zasadne ale Pani Wioletto. Miasto się sypie, mieszkańców ubywa, na ulicach i chodnikach bałagan, a pani nie mówi „posprzątam ten bałagan” tylko ogłasza, że zacznie od tego co poprzednik, a to kiepsko się kojarzy. Nie idź tą drogą Wioletto. PS. Co z tym poparciem od Ciacha? Na pani miejscu bym się tego publicznie wyparł bo to wcale głosów od czerwonych rezerw dla pani nie da, a wręcz przeciwnie. Może zabrać wyborców z sercem bardziej na prawo. Ciach to zabetonowany PRLowiec i większego poparcia w tym mieście nie zdobędzie ani nikomu nie przyniesie.

  2. Wśród osób, które są na zdjęciach z konferencji Wioletty Pal jest dużo osób, które były związane z UM za czasów Anny Milczanowskiej. Widać, że jeśli prezydentem zostanie Wioletta Pal, to te osoby powrócą. Będzie powtórka z rozrywki. Tego Radomsku nie życzę. Wioletta Pal = Anna Milczanowska, czyli PiS.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW