WŁOSKA PRZYGODA DOBIEGA KOŃCA

Reklama

W najbliższy piątek 27 października zakończy się włoska przygoda, którą 28 uczniów „Ekonomika” rozpoczęło 4 tygodnie temu. Uczniowie w zawodach: technik ekonomista, technik handlowiec, technik cyfrowych procesów graficznych i fototechnik biorą udział w stażu zagranicznym w ramach projektu „Mobilność kluczem do sukcesu”, który został sfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+.

Handlowcy zdobywają doświadczenie zawodowe pracując w sklepach odzieżowych, ekonomiści w administracji szkół, hoteli oraz przedsiębiorstw produkcyjnych i usługowych. Fototechnicy sprawdzają się w bardzo dobrze wyposażonych studiach fotograficznych, a graficy doskonalą swoje umiejętności w agencjach reklamowych, przygotowując banery oraz prezentacje na różne eventy.

W czasie wolnym młodzież odpoczywa na pobliskiej plaży i poznaje uroki Rimini. W weekendy odbyły się dwie wycieczki, pierwsza do urokliwej Wenecji, a druga do malowniczego San Marino. Na co dzień grupa zakwaterowana jest w hotelu Bengasi, gdzie ma okazję poznać kuchnię włoską.

Staż jest dla każdego uczestnika możliwością zdobycia doświadczenia zawodowego na włoskim rynku pracy i przełamania barier językowych. Codziennie młodzież poznaje kulturę włoską i uczy się samodzielności i odpowiedzialności.

W ramach realizowanego projektu odbędzie się jeszcze jeden staż we Francji dla uczniów w zawodzie technik hotelarstwa, który już w maju 2018.

Magdalena Geniusz-Starostka

Koordynator projektu „Mobilność kluczem do sukcesu”

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD