Reklama
APLIKACJAZ ŻYCIA MIASTA I POWIATU

Wojewoda wręczył symboliczne czeki radomszczańskim samorządowcom

Milionowe Inwestycje z Funduszu Dróg Samorządowych na ternie powiatu radomszczańskiego były głównym tematem konferencji prasowej wojewody Tobiasza Bocheńskiego. Na spotkaniu z dziennikarzami obecny był prezydent Jarosław Ferenc, starosta Beata Pokora, poseł Anna Milczanowska, wicewojewoda Krzysztof Ciecióra i włodarze gmin powiatu radomszczańskiego. Wojewoda przekazał symboliczne czeki radomszczańskim samorządowcom. Pieniądze zostaną przeznaczone na budowę lokalnych dróg.

– W powiecie radomszczańskim są doskonali włodarze, którzy przygotowują doskonałe wnioski. 15 zadań na 12 mln zł. dofinansowania rządowego. Kolejne środki płyną z samorządów. Powiat radomszczański posiada bardzo dobrych rzeczników. Zarówno w stolicy województwa jak i Warszawie. Mam na myśli poseł Annę Milczanowską i wicewojewodę Krzysztofa Cieciórę, którzy zabiegają o interesy powiatu radomszczańskiego. Dziękuje wszystkim samorządowcom, to bohaterowie wspólnot lokalnych. Powiat radomszczański jest drugim po powiecie łowickim w województwie łódzkim, gdzie jest najwięcej dofinansowań – mówił wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński.

-Powiat radomszczański, niestety nie był w centrum takiego zainteresowania. Środki najczęściej były kierowane do centrum województwa. W imieniu wszystkich samorządowców, chce podziękować, że powiaty peryferyjne, takie jak powiat radomszczański są doceniane. Jako miasto, powiat i gminy dostaliśmy bardzo duże środki. W sumie 8 mln zł.  Dzięki tym środkom, możemy inwestować – mówił prezydent Jarosław Ferenc.

 

W tym roku z Funduszu Dróg Samorządowych w województwie łódzkim 43 mln zł przeznaczono na zadania powiatowe, a 102 mln na zadania gminne. Łącznie wsparcie uzyskało 190 zadań a dzięki programowi zostanie zmodernizowanych 289 kilometrów dróg. W powiecie największe wsparcie otrzymało miasto Radomsko (blisko 3 mln zł) na II etap rozbudowy ulicy Stara Droga i rozbudowę ulicy Dobrej na odcinku od ul. Energetyków do Batorego.

Podczas konferencji wojewoda podziękował staroście Beacie Pokorze i służbą za działania w walce z koronawirusem. Tobiasz Bochenski uczestniczył w posiedzeniu Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Jak zauważył, powiat radomszczański jest w czołówce powiatów województwa łódzkiego gdzie poziom zachorowalności jest najniższy.

Tagi
Pokaż więcej
Reklama

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
WIDOK