Reklama
KOMBIT-kasy

Wracają obostrzenia w 19 powiatach

Wracają obostrzenia dla powiatów, w których w ostatnim czasie odnotowano największą liczbę nowych zakażeń koronawirusem. Jak poinformował minister zdrowia Łukasz Szumowski i wiceminister Janusz Cieszyński nowe restrykcje będą dotyczyć 19 powiatów, które zostały podzielone na czerwone i żółte ( w zależności od liczby zakażeń). Czerwone powiaty: ostrzeszowski, nowosądecki, Nowy Sącz, wieluński,pszczyński, Ruda Śląska, rybnicki, Rybnik, wodzisławski. Żółte powiaty: wieruszowski, Jastrzębie Zdrój, jarosławski, Żory, kępiński, przemyski, cieszyński, pińczowski, Przemyśl oświęcimski.

− Po prostu musimy trochę się otrząsnąć z atmosfery beztroski. To dotyczy całej Polski jeśli nie chcemy, żeby stan „czerwony” rozszerzył się na całą Polskę − podkreślił Szumowski, dodając, że większość Polski jest „zielona”, jeśli chodzi o liczbę nowych zakażeń.

 

 

W powiatach „czerwonych” wprowadzony zostanie zakaz organizacji kongresów i imprez kulturalnych. Wydarzenia sportowe będą organizowane bez udziału publiczności. Nowe restrykcje zakazują działalności siłowni i sanatoriów. Co istotne wraca obowiązek noszenia maseczek w przestrzeni publicznej.

Uroczystości rodzinne zostaną ograniczone do 50 osób w strefie czerwonej i do 100 osób w strefie żółtej. Wprowadzony zostanie również rejestr wydarzeń. Zapowiadane zmiany obejmą również restaurację. W powiatach czerwonych w komunikacji zbiorowej będzie mogło podróżować tylko 50 proc. miejsc siedzących.

 Kolejne regulacje odnoszą się do kościołów – w powiatach „czerwonych” w nabożeństwach będzie mogła uczestniczyć 1 osoba na 4 metry kwadratowe.

Zgodnie z zapowiedziami obostrzenia powinny zacząć obowiązywać od soboty. Minister Szumowski zapowiedział, też w ciągu najbliższych dni liczba zakażeń utrzyma się na poziomie 500-700 przypadków

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW