Reklama
KOMBIT-kasy

Wsparcie dla DPS w Radomsku i Radziechowicach

Powiat Radomszczański zyska prawie 600 tysięcy złotych przyznanych w ramach grantu ,,Łódzkie Pomaga”, realizowanego przez Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi.

Starosta Beata Pokora oraz wicestarosta Jakub Jędrzejczak podpisali w środę umowy w ramach grantu, którego celem jest wsparcie osób pracujących z pensjonariuszami oraz pensjonariuszy Domów Pomocy Społecznej. Dzięki temu DPS Radomsko otrzyma 100.050 zł refundacji pieniędzy wydanych na dopłaty do wynagrodzeń dla personelu DPS pracującego bezpośrednio z pensjonariuszami (z wyłączeniem kadry medycznej). Grant na refundację dla DPS w Radziechowicach ma wartość 492.250 zł. Poza dopłatami do wynagrodzeń pieniądze pokryją też koszty związane z zapewnieniem noclegów dla pracowników DPS pracujących z pensjonariuszami poza miejscem zamieszkania oraz koszty związane z zapewnieniem tymczasowych miejsc na kwarantannę dla pensjonariuszy i pracowników.

Łódzkie Pomaga” to projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Wniosek złożony przez Województwo Łódzkie za pośrednictwem Regionalnego Centrum Polityki Społecznej został wybrany do dofinansowania w naborze ogłoszonym przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, zorganizowanym w trybie nadzwyczajnym. Kwota wsparcia dla naszego województwa to ponad 24,5 mln zł.

Wczoraj w Łodzi przedstawiciele Zarządu Powiatu podpisali także aneks do umowy z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Na mocy tej umowy Powiat uzyska 79 200 złotych dofinansowania na zakup mikrobusu przystosowanego do przewozu osób na wózkach inwalidzkich. Samochód trafi do Gminy Przedbórz. Kilka tygodni temu samorząd powiatowy otrzymał już z PFRON dotację na zakup podobnego auta dla Gminy Gomunice.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW