Z ŻYCIA MIASTA

WSZĘDZIE DLA KAŻDEGO, CZYLI POWIATOWE ŚWIĘTO CZERWONEGO KRZYŻA

Już po raz piąty radomszczański oddział PCK włączył się w obchody Światowego Dnia Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca. Tegorocznemu wydarzeniu towarzyszy hasło: „Wszędzie dla każdego”.

Światowy Dzień Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca  to coroczne święto łączące  wolontariuszy. Obchodzone jest w 192 krajach w celu przedstawienia społeczeństwu zadań wykonywanych przez Międzynarodowy Ruch Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca a także  rozpowszechniania idei humanitaryzmu i bezinteresownej pomocy. Za datę obchodów przyjęto dzień urodzin Henriego Dunanta, założyciela Czerwonego Krzyża.

Radomszczański oddział PCK od 5 już lat włącza się w organizację tegoż święta. – W Polsce tydzień czerwonego krzyża obchodzi się w dniach 8-15 maja dlatego impreza odbywa się dziś. Hasło przewodnie obowiązujące na całym świecie podczas tegorocznego świętowania brzmi: „Wszędzie dla każdego” – tłumaczy Małgorzata Lewandowska, prezes radomszczańskiego oddziału PCK.

W wydarzeniu odbywającym się na boisku przy ulicy Kościuszki uczestniczyły radomszczańskie przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych. Nie zabrakło wolontariuszy i sympatyków czerwonego krzyża. Tak na małych, jak i nieco starszych czekało mnóstwo atrakcji: począwszy od malowania twarzy, poprzez atrakcje sportowe a na pokazach udzielania pierwszej pomocy skończywszy.

Przy okazji Światowego Dnia Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca warte podkreślenia jest to, iż w Radomsku członków i wolontariuszy zaangażowanych w działania PCK jest blisko 1000 osób. – Przed nami coroczna akcja ph. Gorączka Złota, dzięki której dzieciaki z mniej zamożnych rodzin mogą wyjechać na kolonie. Ponadto w tym roku obchodzimy 95 lat istnienia Młodzieżowych Kół PCK. Też będziemy świętować to wydarzenie, ponieważ warto chwalić i wspierać młodych ludzi, którzy bezinteresownie chcą pomagać drugiemu człowiekowi- zauważa prezes Lewandowska.

W organizację radomszczańskich obchodów Światowego Dnia Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca włączyła się Komenda Policji w Radomsku, Straż Pożarna w Radomsku oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomsku.

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close