NA SYGNALEZ ŻYCIA MIASTA

WYBRANY NA POWIATOWEGO RADNEGO (PIS) WIESŁAW K. SPOWODOWAŁ KOLIZJĘ. ZAPOWIEDZIAŁ ZŁOŻENIE MANDATU

Wiesław K., nowy radny powiatowy PiS kadencji 2018-2023, były prezes PGK, spowodował kolizję drogową pod wpływem alkoholu. W związku z  wykroczeniem grozi mu  do 2 lat pozbawienia wolności. Wiesław K.  zapowiedział złożenie mandatu radnego.

Do zdarzenia doszło w piątek 16 listopada w pobliżu miejsca zamieszkania Wiesława K. 

O zdarzeniu poinformowała dziś Gazeta Radomszczańska. Jak powiedział jej dziennikarzom Wiesław K., w poniedziałek (19 listopada – dop. red.) złoży rezygnację z mandatu radnego. Jeżeli tak się stanie jego miejsce w radzie powiatu zajmie Edyta Sapis – Drozdek.

Do zdarzenia doszło w piątek, ok. godz. 14.30 przy ul. Grota Roweckiego.Volkswagen passat uderzył w ogrodzenie jednej z posesji na początku ulicy.Gospodarz, który był wtedy w domu, wyszedł na zewnątrz. Zobaczył rozbity samochód, rozbite ogrodzenie oraz kierowcę, który siedział w pojeździe. Gdy kierowca wyszedł, właściciel posesji zobaczył, że może być pijany. Zadzwonił na policję i poprosił kolegę, by nie pozwolił kierowcy odjechać. Policjanci zbadali Wiesława K. alkomatem, miał prawie 0,9 promila alkoholu we krwi. Zabrali go do szpitala, gdzie trzykrotnie pobrano mu krew. W rozmowie z Gazetą Wiesław K.poinformował, że przed zdarzeniem, o godz. 10, wziął leki, ponieważ walczy z krwiakiem, jednak nie doczytał ulotki. Po spotkaniu wypił naparsteczek alkoholu i nie sądził, że tak zadziała. A do domu miał raptem 300 metrów. W piątek poinformował zarząd regionalny, że w poniedziałek złoży wniosek o rezygnację z mandatu radnego. I nie ma to związku z piątkową kolizją, tylko z chorobą.Zapowiedział, że w sądzie przedstawi dokumentację lekarską i ma nadzieję na łagodny wyrok – informuje GR.

Wiesław K. stanie teraz przez Sądem. Za takie zachowanie grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności oraz grzywna 5 tys. zł, a także dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Komentarz poseł PiS Anny Milczanowskiej:

W związku ze zdarzeniem do którego doszło w piątek, Wiesław Kamiński podjął decyzję o zrzeczeniu się mandatu radnego. W naszych szeregach nie ma przyzwolenia na lekceważenie prawa i norm moralnych, bez względu na to czy są to członkowie Prawa i Sprawiedliwości czy kandydaci popierani przez PIS.
Jednocześnie chcę poinformować, że mandat radnej obejmuje pani Edyta Sapis-Drozdek, jako następna na liście pod względem otrzymanych głosów. Jest to doświadczony samorządowiec i osoba doskonale znająca problemy naszego miasta i powiatu.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Jeden komentarz

  1. Grillujcie sobie temat wle napiszcie też jak to Ferenc nam buduje „basen wyborczy” bo słuchy chodzą, że po wyborach już mu się odwidziało. Napiszcie też co to się dzieje z tym jego jedynym dokonaniem, Parkiem Świętojańskim bo podobno wyciął zdrowy i cenny drzewostan zostawiając próchno, drzewa w centrum rzekomo postanowił wyciąć, a skwer na Sierakowskiego miałby jednak betonować. Tak to prezydent beton realizuje marzenia swoich wyborców, „betonowych Radomszczan”. Ale o tym sza. Teraz się powałkuje radnego K., a później inne tematy zastępcze znajdzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close