WYBRANY NA POWIATOWEGO RADNEGO (PIS) WIESŁAW K. SPOWODOWAŁ KOLIZJĘ. ZAPOWIEDZIAŁ ZŁOŻENIE MANDATU

Reklama

Wiesław K., nowy radny powiatowy PiS kadencji 2018-2023, były prezes PGK, spowodował kolizję drogową pod wpływem alkoholu. W związku z  wykroczeniem grozi mu  do 2 lat pozbawienia wolności. Wiesław K.  zapowiedział złożenie mandatu radnego.

Do zdarzenia doszło w piątek 16 listopada w pobliżu miejsca zamieszkania Wiesława K. 

O zdarzeniu poinformowała dziś Gazeta Radomszczańska. Jak powiedział jej dziennikarzom Wiesław K., w poniedziałek (19 listopada – dop. red.) złoży rezygnację z mandatu radnego. Jeżeli tak się stanie jego miejsce w radzie powiatu zajmie Edyta Sapis – Drozdek.

Do zdarzenia doszło w piątek, ok. godz. 14.30 przy ul. Grota Roweckiego.Volkswagen passat uderzył w ogrodzenie jednej z posesji na początku ulicy.Gospodarz, który był wtedy w domu, wyszedł na zewnątrz. Zobaczył rozbity samochód, rozbite ogrodzenie oraz kierowcę, który siedział w pojeździe. Gdy kierowca wyszedł, właściciel posesji zobaczył, że może być pijany. Zadzwonił na policję i poprosił kolegę, by nie pozwolił kierowcy odjechać. Policjanci zbadali Wiesława K. alkomatem, miał prawie 0,9 promila alkoholu we krwi. Zabrali go do szpitala, gdzie trzykrotnie pobrano mu krew. W rozmowie z Gazetą Wiesław K.poinformował, że przed zdarzeniem, o godz. 10, wziął leki, ponieważ walczy z krwiakiem, jednak nie doczytał ulotki. Po spotkaniu wypił naparsteczek alkoholu i nie sądził, że tak zadziała. A do domu miał raptem 300 metrów. W piątek poinformował zarząd regionalny, że w poniedziałek złoży wniosek o rezygnację z mandatu radnego. I nie ma to związku z piątkową kolizją, tylko z chorobą.Zapowiedział, że w sądzie przedstawi dokumentację lekarską i ma nadzieję na łagodny wyrok – informuje GR.

Wiesław K. stanie teraz przez Sądem. Za takie zachowanie grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności oraz grzywna 5 tys. zł, a także dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Komentarz poseł PiS Anny Milczanowskiej:

W związku ze zdarzeniem do którego doszło w piątek, Wiesław Kamiński podjął decyzję o zrzeczeniu się mandatu radnego. W naszych szeregach nie ma przyzwolenia na lekceważenie prawa i norm moralnych, bez względu na to czy są to członkowie Prawa i Sprawiedliwości czy kandydaci popierani przez PIS.
Jednocześnie chcę poinformować, że mandat radnej obejmuje pani Edyta Sapis-Drozdek, jako następna na liście pod względem otrzymanych głosów. Jest to doświadczony samorządowiec i osoba doskonale znająca problemy naszego miasta i powiatu.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD