Reklama
Z ŻYCIA MIASTA

WYMYSŁÓWEK DOCZEKA SIĘ KANALIZACJI

Wszystko wskazuje na to, że pod koniec przyszłego roku mieszkańcy dzielnicy Wymysłówek w Radomsku będą mogli przyłączać swoje domy do kanalizacji sanitarnej. Inwestycja, którą realizuje Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej „idzie” już pełną parą.

Na tę inwestycję mieszkańcy Wymysłówka czekali od dawna. Budowa kanalizacji sanitarnej ma nie tylko podnieść komfort ich życia, ale również przyczynić się do ograniczenia skażenia wód gruntowych i powierzchniowych. – Zostanie wybudowane ponad 10 kilometrów sieci kanalizacji grawitacyjnej i tłocznej oraz zostanie wykonane około 267 sieci, które pozwolą na podłączenie się prawie 500 nowym odbiorcom do kanalizacji sanitarnej – wyjaśnia pełnomocnik ds. realizacji projektu z PGK w Radomsku, Adam Wierzycki.

Żeby ułatwić mieszkańcom przyłączanie do instalacji PGK oferuje wykonanie projektu technicznego przyłącza. Jego koszt to 738 zł. brutto. To też nie wszystko. – Dodatkowo jeżeli w terminie 9 miesięcy od daty odebrania dokumentacji projektowej odbiorca podłączy się do kanalizacji sanitarnej, spółka PGK nieodpłatnie wykona inwentaryzację podłączenia – dodaje A. Wierzycki.

Tagi
Pokaż więcej
Reklama

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW