MEBIN

Wyniki matur. Jak wypadły szkoły w Radomsku ?

Jubiler Ako

Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała wyniki matur. Maturzyści musieli obowiązkowo przystąpić do trzech egzaminów pisemnych: języka polskiego, matematyki, języka obcego nowożytnego. Aby zdać maturę, trzeba uzyskać z przedmiotów obowiązkowych co najmniej 30 proc. punktów możliwych do zdobycia. Tegoroczne wyniki są słabsze od tych z poprzednich lat. W powiecie radomszczańskim do matury przystąpiło 782 uczniów.  Egzamin zdało 75 proc. tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych w powiecie radomszczańskim. W rankingu województwa łódzkiego powiat radomszczański plasuje się dosyć wysoko.

Najwyższą zdawalnością w powiecie może pochwalić się ZSP w Przedborzu, w Radomsku II Liceum Ogólnokształcące. Najsłabiej egzamin dojrzałości wypadł w Drzewniaku.

Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Przedborzu – zdawalność 94 procent. (W czerwcu do egzaminów przystąpiło 16 uczniów, nie zdała 1 osoba)

I Liceum Ogólnokształcące w Radomsku – zdawalność 90,6 procent. (W czerwcu do egzaminów przystąpiło 149 uczniów, nie zdało 14 osób).

II Liceum Ogólnokształcące w Radomsku – zdawalność 93,41 procent. (W czerwcu do egzaminów przystąpiło 167 uczniów, nie zdało 11 osób).

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Radomsku – zdawalność 60 procent (65 procent w liceum i 52 procent w technikum). W czerwcu do egzaminów przystąpiło 83 uczniów, nie zdały 33 osoby.

Zespół Szkół Elektryczno-Elektronicznych – zdawalność 85,63 procent. (W czerwcu do egzaminów przystąpiło 167 uczniów, nie zdały 24 osoby).

Zespół Szkół Ekonomicznych – zdawalność 63,44 procent. (W czerwcu do egzaminów przystąpiło 93 uczniów, nie zdały 34 osoby).

Zespół Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska – zdawalność 24 procent. (W czerwcu do egzaminów przystąpiło 34 uczniów, nie zdało 19 osób).

 

Wyniki egzaminu w województwie łódzkim

 

Maturzysta, który nie zdał jednego obowiązkowego egzaminu, ma prawo do poprawki we wrześniu. Maturzysta, który nie zdał więcej niż jednego obowiązkowego egzaminu, może poprawiać wyniki dopiero za rok.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD