Wypadek w Woli Przedborskiej. 28-latka jechała na podwójnym gazie

Reklama

W Woli Przedborskiej (gmina Przedbórz) w poniedziałek, 5 września doszło do wypadku drogowego z udziałem pijanej kierującej.


Około godz. 13.30, kierująca seatem toledo 28-latka mieszkanka gminy Przedbórz, jadąc na tzw. podwójnym gazie, w pewnym momencie utraciła panowanie nad kierownicą i finalnie zatrzymała się na ogrodzeniu jednej z posesji. Przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości wykazało, że kobieta miała 2,2 promila alkoholu w organizmie. Została przewieziona do szpitala.

Kobieta powiedziała policjantom, że piła alkohol do późnych godzin nocnych, a dziś wsiadła za kierownicę, bo musiała jechać do pracy. Zatrzymane na miejscu elektronicznie prawo jazdy to nie jedyna konsekwencja za tak nieodpowiedzialne zachowanie. Kierującej grozi wysoka grzywna i do 2 lat pozbawienia wolności – mówi asp. Agnieszka Kropisz z KPP Radomsko.

Po raz kolejny policjanci przypominają, że alkohol poważnie zakłóca naszą koncentrację i tym samym wydłuża czas reakcji. Statystyki i doświadczenie pokazują, że oprócz nadmiernej prędkości, alkohol jest jedną z przyczyn największych tragedii drogowych.

Kierowco, włącz myślenie, zanim uruchomisz silnik!

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD