WYPADEK ZA WYPADKIEM. POLICJA APELUJE O OSTROŻNOŚĆ
Wystarczyła jedna godzina, aby na terenie powiatu radomszczańskiego doszło do kilku zdarzeń drogowych. Uczestnik jednego z nich, 59- letni mężczyzna zmarł po przewiezieniu do szpitala.
Wypadek z udziałem 5 osób
Do pierwszego wypadku doszło w miejscowości Ładzice. – 54- letni kierujący fiatem sienna najechał na tył pojazdu hyundai, którego 35 – letni kierujący zatrzymał się, aby przed skręceniem w lewo ustąpić pierwszeństwa przejazdu pojazdom jadącym w przeciwnym kierunku – informuje Aneta Wlazłowska z KPP Radomsko.
Do szpitala zostały przewiezione dwie pasażerki podróżujące fiatem. Łącznie w wypadku uczestniczyło pięć osób. Kierowcy byli trzeźwi.
Śmiertelne zdarzenie drogowe
Do najpoważniejszego w skutkach zdarzenia doszło w miejscowości Teodorów Duży. – Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, że 59 – letni pieszy prowadzący rower w nieustalonych okolicznościach wszedł w bok naczepy samochodu ciężarowego, którego kierujący skręcał w prawo. 25 – letni kierujący ciężarówką był trzeźwy, dodatkowo została od niego pobrana krew do badań. Pieszy był niestety w stanie po użyciu alkoholu. 59 – latek został przewieziony do radomszczańskiego szpitala, gdzie po kilku godzinach zmarł – mówi A. Wlazłowska.
Wyniki przeprowadzonej sekcji zwłok dadzą odpowiedź co było bezpośrednią przyczyną zgonu mężczyzny. Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Radomsku.
Motorowerzysta uderzył w samochód
Następne zdarzenie miało miejsce na ulicy Piłsudskiego w Radomsku. Tym razem 24- letni motorowerzysta uderzył w bok skręcającej w lewo mazdy. – W rozmowie z policjantami motorowerzysta stwierdził, że nie widział włączonego kierunkowskazu. Ponadto, stwierdził że auto jest zaparkowane, dlatego próbował je ominąć. 24 -latek po udzieleniu pomocy medycznej opuścił szpital. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi – relacjonuje A. Wlazłowska.
Zachowajmy szczególną ostrożność!
Policjanci przypominają, co należy rozumieć pod pojęciem „szczególna ostrożność”. – Szczególna ostrożność to ostrożność polegająca na zwiększeniu uwagi i dostosowaniu zachowania uczestnika ruchu do warunków i sytuacji zmieniających się na drodze, w stopniu umożliwiającym odpowiednio szybkie reagowanie. Szczególna ostrożność obowiązuje np. przy włączaniu się do ruchu, zmianie kierunku jazdy lub zajmowanego pasa, wyprzedzaniu, zbliżaniu się do skrzyżowania, cofaniu pojazdu, jeździe w warunkach zmniejszonej przejrzystości powietrza, przejeżdżaniu obok autobusu szkolnego, omijaniu oznakowanego pojazdu przeznaczonego konstrukcyjnie do przewozu osób niepełnosprawnych, w czasie wsiadania lub wysiadania osoby niepełnosprawnej. Szczególną ostrożność powinien zachować również pieszy przechodzący przez jezdnię lub torowisko czy kierujący rowerem korzystając z chodnika lub drogi dla pieszych – wyjaśnia Aneta Wlazłowska.