Solarprojekt
KULTURA

WYSTAWA DEDYKOWANA PIŁSUDSKIEMU

Muzeum Regionalne im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku zaprasza na otwarcie wystawy „Józef Piłsudski. Życie – Śmierć – Kult”  ze zbiorów Mariusza Kolmasiaka.

Wydarzenie odbędzie się 3 listopada 2018 r. (sobota) o godz. 17.00 w sali wystaw czasowych Muzeum Regionalnego w Radomsku.

Wystawa wpisuje się w obchody związane z 100 rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Józef Piłsudski dał Polsce wolność, szacunek i granice. Był to człowiek, jedna z najważniejszych postaci, której zawdzięczamy Odzyskanie przez Polskę niepodległości. Całe swoje życie poświęcił Ojczyźnie dlatego należy mu się pamięć.

Wystawa składa się z trzech bloków tematycznych: ukazanie obrazu całości życia marszałka, od narodzin do śmierci, aż po rodzący się kult.

Celem prezentacji eksponatów jest przybliżenie życia i działalności Józefa Piłsudskiego i historii Polski. Zwiedzający będą mogli zobaczyć: oryginalne przedwojenne fotografie, czasopisma, książki, dokumenty, plakaty, odznaczenia, obiegowe monety, pocztówki, patriotyczną biżuterię, znaczki pocztowe…

Otwarcie wystawy uświetni wykład Mariusza Kolmasiaka, który przybliży słuchaczom postać człowieka, jednego z animatorów Polski niepodległej  i jej dziejów w latach 1918 – 1935.

Pokaż więcej
Carisma 2

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW