XI edycja Festiwalu Pięknego Czytania [ZDJĘCIA]

Reklama

W Miejskiej Bibliotece Publicznej trwa Festiwal Pięknego Czytania – akcja promująca czytelnictwo.


Z okazji Dnia Głośnego Czytania, ustanowionego przez Polską Izbę Książki, Gminna Biblioteka Publiczna w Ładzicach postanowiła przygotować 29 września XI edycję Festiwalu Pięknego Czytania.

W obecnych czasach, gdy młodzież korzysta głównie z internetowych pomocy naukowych, postanowiliśmy wrócić do źródła wiedzy utrwalonej na papierze. Celem przedsięwzięcia jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych oraz doskonalenie technik czytania – argumentują organizatorzy.

Dzięki czytaniu książek uczniowie ćwiczą swój umysł, rozwija wyobraźnię i lepiej sobie radzą na lekcjach języka polskiego. Jak podają współczesne media, młodzież korzysta głównie z nowych nośników informacji, takich jak np. Internet. Zanika umiejętność płynnego czytania tekstów, rozumienia tego, co czytamy, i wyciągania najwartościowszych treści przekazywanych przez autorów książek.

Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy: VI – VIII szkoły podstawowej oraz szkoły ponadpodstawowe. Uczestników konkursu ocenia wytypowana przez organizatora komisja konkursowa.

Uczestnik konkursu czyta 2 fragmenty utworów: indywidualnie wybrany przez siebie fragment prozy polskiego pisarza (czas prezentacji – do 2 minut) oraz wylosowany fragment tekstu przygotowany przez komisję konkursową (czas zapoznania się z tekstem i zastanowienia się nad interpretacją – do 4 minut).

Jury zwróci uwagę na interpretacje tekstu pod względem: dykcji, interpunkcji, wyrazistości, ekspresji słowa i wyrazu artystycznego czytanego tekstu.

Wyniki zostaną ogłoszone po godz. 14. Laureaci otrzymają puchary, dyplomy oraz nagrody książkowe.


Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD