XII Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki “Cena miłości Ojczyzny”

Reklama

Z okazji przypadającej 14 września, 75. rocznicy urodzin błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki, Miejska Biblioteka Publiczna w Radomsku ogłosiła XII edycję Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki “Cena miłości Ojczyzny”.


Celem konkursu jest kształtowanie postaw moralnych wobec ojczyzny, promocja uzdolnionych twórców i pielęgnowanie pamięci o błogosławionym księdzu Jerzym.

Konkurs skierowany jest do wszystkich, którzy ukończyli 15 lat. Każdy uczestnik do 31 października br. może przesłać maksymalne 3 wiersze zapisane jako plik tekstowy na adres e-mail: popieluszko@mbp-radomsko.pl.

Ks. Jerzy Popiełuszko, duszpasterz ludzi pracy i kapelan “Solidarności” został zamordowany 19 października 1984 r. przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa z IV Departamentu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, który był odpowiedzialny za zwalczanie Kościoła katolickiego. W ostatnich latach swojego życia duchowny posługiwał w parafii św. Stanisława Kostki, gdzie odprawiał comiesięczne msze święte za ojczyznę, spotykał się z ludźmi i głosił kazania, które poruszały serca ludzi i budziły nadzieję w czasach komunistycznego reżimu.

Uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród laureatom odbędzie się 13 grudnia br., w 41. rocznicę ogłoszenia stanu wojennego, a zarazem rocznicę rozpoczęcia w kościele św. Stanisława Kostki odprawiania comiesięcznych mszy w intencji ojczyzny.

 

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD