Z KOLOROWĄ LOKOMOTYWĄ O EKOLOGII W MDK

Reklama

Po raz szósty w region wyruszyła „Kolorowa Lokomotywa – Na zielonym szlaku 2018 – projekt ekologiczno-artystyczny dla dzieci z województwa łódzkiego”.  Dziś przystanęła w Miejskim Domu Kultury w Radomsku, aby przeprowadzić warsztaty ekologiczno-artystyczne pt. „Niebiańska planeta – warsztaty o wodzie”.

Zadaniem projektu jest połączenie warsztatów artystycznych z praktycznymi zadaniami ochrony i pielęgnowania najbliższego otoczenia. Działania warsztatowe mają za zadanie edukować i pobudzić w młodych ludziach potrzebę zgłębienia wiedzy z zakresu ochrony środowiska, wykształcić postawy proekologiczne oraz obudzić w odbiorcach indywidualną odpowiedzialność za stan środowiska.

Dzisiejsze warsztaty w MDK są tego przykładem. – Dziś przygotowałyśmy zajęcia dotyczące wody. Zaczęłam od rozmowy z dzieciakami na temat ile wody pitnej mamy na ziemi, bo jak się okazuje wcale nie mamy jej aż tak dużo.  Kolejnym etapem warsztatów są doświadczenia z użyciem wody. Ponadto dzieciaki wykonają prace plastyczne z użyciem wody. Na koniec spotkania wysłuchają bajki, dotyczącej dostępu do wody na ziemi – zauważa Karolina Baranowska, z Ośrodka Działań Ekologicznych „Źródło”.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD