Z MYŚLĄ O OSOBACH Z ZABURZENIAMI KRZEPNIĘCIA KRWI

Reklama

Szpital Powiatowy w Radomsku wzbogacił się o depozyt koncentratu czynnika krzepnięcia. To dobra wiadomość m.in. dla osób chorych na hemofilię.

– Nasz Szpitalny Oddział Ratunkowy zyskał całodobowy dostęp do czynnika VIII – stosowanego w profilaktyce i leczeniu zaburzeń krzepnięcia krwi na skutek wrodzonego (hemofilia A) lub nabytego niedoboru czynnika VIII, a także chorobie von Willebranda oraz czynnika IX. Priorytetem w postępowaniu w przypadku krwawienia u osoby ze skazą krwotoczną, jest podanie czynnika krzepnięcia lub desmopresyny. Personel medyczny Szpitalnego Oddziału Ratunkowego dotychczas w razie potrzeby zapotrzebowywał w/w czynniki koncentratu czynnika krzepnięcia w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi. Od dziś mamy takie preparaty na „ratunek” do swojej dyspozycji w ramach SOR – wyjaśnia kierownik kancelarii Szpitala Powiatowego w Radomsku Przemysław Drozdek.

Zadanie zostało zrealizowane w ramach Narodowego Programu Leczenia Chorych na Hemofilię i Pokrewne Skazy Krwotoczne na lata 2012-2018.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD