KULTURAZ ŻYCIA MIASTA

ZABAWA I NAUKA W JEDNYM, CZYLI INTERAKTYWNA WYSTAWA W MDK

Na jakiej zasadzie działa bączek? Jak wygląda wnętrze człowieka? Dlaczego błyskawica świeci? Na te i inne pytania odpowiedzi można poznać dzięki goszczącej przez dwa dni w Miejskim Domu Kultury w Radomsku interaktywnej wystawie z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Wystawa eksperymentów, która przyjechała do Radomska  w ramach projektu „Naukobus”  jest wystawą interaktywną, czyli taką, gdzie można eksponatów nie tylko dotykać, ale i czegoś się dowiedzieć oraz zobaczyć. Wystawa zawiera osiemnaście interaktywnych eksponatów, które pozwalają na przeprowadzenie prostych i ciekawych eksperymentów pokazujących, że nauka może iść w parze z zabawą. – Można zmierzyć się z ciśnieniem próbując rozerwać półkule magdeburskie, można zobaczyć jak wygląda człowiek w środku, można zobaczyć na jakiej zasadzie działa bączek, można zobaczyć jak łyżwiarki, czy baletnice kręcą piruety oraz można trochę pogłówkować, czyli porozwiązywać łamigłówki. Wreszcie można zapoznać się z kulą plazmową i dowiedzieć się dzięki czemu błyskawica świeci –  wyjaśnia  Lucjan Staszewski, animator z Centrum Nauki Kopernik.

Celem wystawy jest zachęcenie odwiedzających do bliskiego spotkania z nauką w atrakcyjnej i łatwo przyswajalnej dla dzieci i dorosłych formie. Wstęp na wystawę jest darmowy, ekspozycja czynna będzie 19 lipca do godz. 18.00 oraz 20 lipca od godz.  8.00 do 14. 00

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close