piątek, 17.08.2018 | Imieniny: Zanny, Mirona, Jacka
Strona główna / Z KULTURĄ NA TY / ZABAWA I NAUKA W JEDNYM, CZYLI INTERAKTYWNA WYSTAWA W MDK

ZABAWA I NAUKA W JEDNYM, CZYLI INTERAKTYWNA WYSTAWA W MDK

Na jakiej zasadzie działa bączek? Jak wygląda wnętrze człowieka? Dlaczego błyskawica świeci? Na te i inne pytania odpowiedzi można poznać dzięki goszczącej przez dwa dni w Miejskim Domu Kultury w Radomsku interaktywnej wystawie z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Wystawa eksperymentów, która przyjechała do Radomska  w ramach projektu „Naukobus”  jest wystawą interaktywną, czyli taką, gdzie można eksponatów nie tylko dotykać, ale i czegoś się dowiedzieć oraz zobaczyć. Wystawa zawiera osiemnaście interaktywnych eksponatów, które pozwalają na przeprowadzenie prostych i ciekawych eksperymentów pokazujących, że nauka może iść w parze z zabawą. – Można zmierzyć się z ciśnieniem próbując rozerwać półkule magdeburskie, można zobaczyć jak wygląda człowiek w środku, można zobaczyć na jakiej zasadzie działa bączek, można zobaczyć jak łyżwiarki, czy baletnice kręcą piruety oraz można trochę pogłówkować, czyli porozwiązywać łamigłówki. Wreszcie można zapoznać się z kulą plazmową i dowiedzieć się dzięki czemu błyskawica świeci –  wyjaśnia  Lucjan Staszewski, animator z Centrum Nauki Kopernik.

Celem wystawy jest zachęcenie odwiedzających do bliskiego spotkania z nauką w atrakcyjnej i łatwo przyswajalnej dla dzieci i dorosłych formie. Wstęp na wystawę jest darmowy, ekspozycja czynna będzie 19 lipca do godz. 18.00 oraz 20 lipca od godz.  8.00 do 14. 00

Kombit duży