Reklama
Z ŻYCIA MIASTA

ZAGOSPODAROWANIE SKWERU PRZY UL. PIASTOWSKIEJ ODDALA SIĘ W CZASIE

Zgodnie z zapewnieniami magistratu, w tym roku miało zostać zrealizowane zagospodarowanie skweru przy ul. Piastowskiej w Radomsku. Obiekt ma się stać miejscem rekreacji i wypoczynku dla mieszkańców. Inwestycja wciąż nie może się rozpocząć, ponieważ Urząd Miasta nadal oczekuje na dokumentację projektową, której wykonanie leży po stronie prywatnego przedsiębiorcy, który partycypuje w kosztach planowanej inwestycji.

Przypomnijmy. O tym, iż na działce przy ul. Piastowskiej w Radomsku należącej do RSM zostanie stworzone miejsce do rekreacji i wypoczynku mówiło się od 2017 roku. Jak wówczas informowali miejscy urzędnicy na skwerze mają pojawić się m.in elementy małej architektury, czyli ławki, kosze i stoliki. Na placu ma się również pojawić fontanna oraz, a może przede wszystkim plac zabaw dla dzieci.

Zagospodarowanie skweru – od samego początku – miało opierać się na  partnerstwie publiczno – prywatnym. Prywatny przedsiębiorca już w 2017 roku zadeklarował współfinansowanie tego zadania w zamian za finansową pomoc przy budowie parkingu oraz drogi dojazdowej do prowadzonej przez niego apteki. To zadanie zostało zrealizowane. Na zagospodarowanie czeka nadal plac…

Jak długo będzie jeszcze czekać? Na tak postawione pytanie póki co trudno odpowiedzieć. Jak bowiem usłyszeliśmy od naczelnik Wydziału Inwestycji i Inżynierii Miejskiej, Moniki Andrysiak – trwają prace nad dokumentacją projektową. – Zgodnie z podpisanym porozumieniem w sprawie ustalenia zasad współpracy i współfinansowania spółka dofinansowująca budowę skweru ma opracować dokumentację projektowo-kosztorysową i przekazać ją nieodpłatnie miastu. Na jej podstawie dopiero zacząć będzie można roboty. Na terenie projektowanego skweru mają zostać wykonane nowe utwardzone nawierzchnie oraz plac zabaw, a w centralnej jego części planuje się montaż fontanny. W ramach zadania przewiduje się również instalację elektryczną oświetlenia ulicznego oraz instalację monitoringu, jak i lokalizację obiektów małej architektury takich jak ławki i kosze na śmieci. Informację o kosztach inwestycji możemy udzielić nie wcześniej jak po otrzymaniu poprawionych kosztorysów – zauważa naczelnik M. Andrysiak.

Pokaż więcej
Reklama

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW