Zakończenie roku szkolnego w Mechaniku [ZDJĘCIA]

Reklama

Nadszedł długo oczekiwany przez wszystkich uczniów dzień: zakończenie roku szkolnego 2022/2023. We wszystkich placówkach oświaty odbyły się z tej okazji uroczyste akademie.


Nasza redakcja uczestniczyła w zakończeniu roku szkolnego w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 Radomsku.

Dyrektor Mechanika Ewa Grodzicka pogratulowała uczniom promocji do następnych klas. Odniosła się także do sytuacji związanej z konkursem na dyrektora. – Dziękuje wszystkim za okazane mi wsparcie. Niebawem ogłoszone zostaną wyniki konkursu. Mam nadzieję, że spotkamy się we wrześniu – mówiła Ewa Grodzicka.

Zgodnie z kalendarzem MEiN na rok 2023/24 zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w przyszłym roku szkolnym rozpoczną się dopiero w poniedziałek 4 września i zakończą się już 21 czerwca.

Rok szkolny 2022/23 pożegna w piątek w całym kraju 4,6 miliona uczniów. Z danych Ministerstwa Edukacji i Nauki wynika, że w kończącym się roku szkolnym w szkołach podstawowych uczyło się 3 mln 6,8 tys. uczniów, a w szkołach ponadpodstawowych (liceach, technikach, szkołach specjalnych przysposabiających do zawodu i szkołach branżowych I stopnia) – 1 mln 640,6 tys. uczniów.

W powiatowych szkołach średnich uczy się 3544 uczniów, w liceum dla dorosłych jest 27 uczniów, w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym 116, w oddziałach przygotowawczych 20 uczniów. Razem w jednostkach prowadzonych przez powiat uczy się 3 707 osób.


Czytaj też: W powiecie podsumowano współzawodnictwo sportowe

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD