Select

Zapaśnicy UKS “Zapaśnik” Radomsko wracają z workiem pełnym medali z zawodów w Radomiu

Polonaisse

Miniony weekend przyniósł kolejny udany start zapaśników UKS “Zapaśnik” Radomsko. 28 maja młodzi adepci zapaśniczego sportu stanęli na matach w Radomiu, biorąc udział w zawodach pn. II Rzut Radomskiej Ligi Zapaśniczej.

To powrót do Radomia. Apetyty były rozbudzone ostatnimi dobrymi wynikami. A w pamięci był także ubiegłoroczny występ reprezentantów, mającego wtedy zaledwie półroczną historię, klubu z Radomska.

Start naszych zawodników na matach w Radomiu utwierdza zaangażowane w działalność naszego klubu osoby w słuszności podjętych działań. Mimo trudności udaje nam się osiągać stały postęp. To duża zasługa trenerów Konrada Terki i Wojciecha Piaseckiego. Nie mogę tu pominąć wspierających nas w codziennym funkcjonowaniu rodziców, zarządu i personelu Szkoły Podstawowej nr 1, z dyrektorem Markiem Biesiadą na czele, gdzie mamy swoją siedzibę. Swoją cegiełkę w nasze sukcesy wkładają pozostali członkowie klubu, z wciąż bardzo zaangażowanym w działalność klubu współzałożycielem i pierwszym prezesem “Zapaśnika” Kamilem Bugdalem. Rok temu w Radomiu zdobyliśmy 7 medali, z czego 1 srebrny, a pozostałe brązowe. Dziś podwajamy tę ilość, zyskując na jakości kruszcu. Wszyscy zawodnicy wracają z krążkiem na szyi. Wszyscy zawodnicy osiągnęli progres i to cieszy najbardziej – mówi wiceprezes ds. sportowych Mirosław Szyler. 

W II Rzucie Ligi Zapaśniczej rozgrywanym tradycyjnie w Radomiu rywalizowali zawodnicy w kategorii wiekowej dzieci i młodzików. UKS „Zapaśnik” wystawił 14 zawodników, którzy odpłacili trenerom za ich wysiłek, przywożąc do Radomska worek medali. 

Najlepiej w turnieju wypadli Maksymilian Kluz w kat. 28 kg (3 w ubiegłym roku) oraz Borys Matynia w kat. 35 kg, którzy wywalczyli medale z najcenniejszego kruszcu.  

Indywidualne wyniki zawodników “Zapaśnika” przedstawiają się następująco:

Złote medale:
– Maksymilian Kluz w kat. 28 kg,
– Borys Matynia kat. 35 kg.
Srebrne medale: 
 – Oliwer Zaremba w kat. 25 kg,
– Adam Maszczyk w kat. 41 kg,
– Mateusz Kopertowski w kat. 65 kg,
– Renat Charchenko w kat. 48 kg,
– Jakub Wiaderek w kat. 68 kg,
Brązowe medale:
– Igor Masiarek w kat. 28 kg,
– Tomasz Kowalczuk w kat. 30 kg,
– Konrad Zawisza w kat. 35 kg,
– Mikołaj Matynia w kat. 33 kg,
– Kazimierz Gurazda w kat. 43 kg,
– Wiktor Kotlicki w kat. 52 kg,
– Jakub Molenda w kat. 85 kg.
W klasyfikacji klubowej zajęli wysokie V miejsce.

Czytaj też: Historyczny wynik drużyny UKS “Zapaśnik” Radomsko w Mistrzostwach w Gomulinie

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej
Polonaisse

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD