Luxbud

Zapaśnicy z Radomska wracają ze stolicy z workiem medali z Białołęka Wrestling Cup

Polonaisse

Kolejny, udany turniej młodych zapaśników z Radomska! 20 marca wzięli udział w XIV Ogólnopolskim Turnieju Zapaśniczym Kadetów Białołęka Wrestling Cup w Warszawie. W turnieju startowało 17 klubów z całej Polski, w barwach których łącznie rywalizowało niemalże 170 zawodników. Zawodnicy startowali w trzech grupach wiekowych: kadet, młodzik oraz dzieci.


Klub ZKS Radomsko reprezentowali chłopcy z rocznika 2010, w sumie 7 zawodników. Powodem do radości jest fakt, iż każdy ze startujących wrócił do domu z dorobkiem medalowym. Trenerami zawodników są Tomasz Łapiński i Sebastian Nowak. Oto wyniki w poszczególnych kategoriach wagowych:

Kat. 31kg

1 miejsce Mateusz Cieciura

Kat. 33kg

1 miejsce Antek Staniszewski

3 miejsce Bartosz Węgrzyński

Kat. 36kg

1 miejsce Antoni Koćwin

Kat. 42kg

2 miejsce Nikodem Nitecki

Kat. 57kg

3 miejsce Bartek Bałut

Kat. 66kg

3 miejsce Piotr Sobczyk

Podobnie zawodnicy z klubu UKS “Zapaśnik” Radomsko wrócili z medalami. Zdobyli 1 złoty i 8 brązowych medali. Najlepiej spośród zapaśników radomszczańskiego “Zapaśnika” wypadł Wiktor Kotlicki, wygrywając zdecydowanie swoje pojedynki, nie dając żadnych szans swoim rywalom. Konrad Terka, opiekun zawodników UKS “Zapaśnik” Radomsko po skończonych zawodach podziękował sportowcom za ich sumienną pracę. Poniżej indywidualne wyniki zawodników:

Wiktor Kotlicki kat. 48 kg M

Aron Kubasiak kat. 44 kg M

Kazimierz Gurazda kat. 46 kg D

Igor Masiarek kat. 25 kg D

Mateusz Kopertowski kat. 75 kg D

Oskar Kopeć kat. 60 kg K

Jakub Kinas kat. 62 kg K

Wiktor Ciastko kat. 74 kg K

Dawid Żuwalski kat. 85 kg K

Dekoracji medalistów dokonał Andrzej Supron – prezes Polskiego Związku Zapaśniczego, były mistrz świata i Europy oraz wicemistrz olimpijski (Moskwa 1980) w zapasach w stylu klasycznym, który wszystkim gratulował i życzył wytrwałości w dalszej pracy.

A już za tydzień start kadetów w II Pucharze Polski Kadetów w Kostrzyniu nad Odrą.Czytaj też: Akademia KBKS Radomsko zaprasza na treningi nie tylko polskie dzieci

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD