ZAPŁACIMY WIĘCEJ ZA ŚMIECI?

Reklama

Zmiany przepisów prawa oraz rosnące koszty gospodarowania odpadami spowodowały, że jesienią tego roku mieszkańców Radomska prawdopodobnie spotka podwyżka opłaty śmieciowej na 11 złotych za śmieci segregowane i 15 złotych za nieposegregowane.

śmieci

Jak wyjaśniają urzędnicy, miasto dokłada za dużo do gospodarki odpadami. –  Radomska nie stać na dofinansowywanie gospodarki odpadami, tym bardziej, że miasta w naszym regionie już dawno podniosły opłaty, właśnie ze względu na wciąż rosnące koszty. W 2015 roku miasto dopłaciło za gospodarkę odpadami komunalnymi 497,793,63 złote. W maju 2016 roku ta kwota wyniosła już aż 453,458,82 złote. A za nami dopiero połowa roku… – zauważa naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Marzanna Proszowska.

IMGP5210Obecnie w naszym mieście obowiązują stawki 7 złotych za śmieci segregowane i 10 złotych na niesegregowane. Ze wstępnych wyliczeń urzędników wynika, że aby gospodarka odpadami bilansowała się musi nastąpić wzrost cen o 1/3, czyli 10 złotych za śmieci segregowane i 14 złotych za niesegregowane. – Obowiązujące stawki powinny wzrosnąć o około 1/3, ponieważ takiej kwoty jeżeli chodzi o zbilansowanie gospodarki śmieciowej brakuje nam w budżecie. Przygotowujemy uchwałę w kilku wariantach. Dokument zostanie przedstawiony radnym i to oni podejmą ostateczną decyzję w kwestii podwyżki cen za odpady – przyznaje prezydent Jarosław Ferenc.

Już sama zapowiedź podwyżki bulwersuje mieszkańców Radomska. –  A co mnie obchodzi, że coś się nie bilansuje. Jak mnie budżet domowy się nie domyka, to co, wyciągnę rękę do radnych czy prezydenta… – usłyszeliśmy od poirytowanego pana Adama.

Naczelnik Marzanna Proszowska przyznaje, iż magistrat zdaje sobie sprawę z niezadowolenia społecznego. Zwraca jednak uwagę na to, iż ewentualna podwyżka jest wynikiem zaniedbań, do których doszło od czasu zafunkcjonowania tzw. ustawy śmieciowej.

Więcej na ten temat w papierowym wydaniu „Pomiędzy Stronami” z 23 czerwca.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD