Z ŻYCIA MIASTAZ ŻYCIA MIASTA I POWIATU

ZARZĄD POWIATU SPOTKAŁ SIĘ Z WÓJTAMI

W Starostwie Powiatowym odbyło się pierwsze oficjalne spotkanie Zarządu Powiatu Radomszczańskiego z wójtami i burmistrzami naszego powiatu. Głównym tematem było ustalenie priorytetów we wspólnych działaniach miast i gmin z Powiatem Radomszczańskim. W szerokiej dyskusji wójtowie i burmistrzowie wskazali na najważniejsze obszary wspólnych działań w nadchodzącej kadencji.

Zaczęto od dróg. Jak z przekąsem zauważył wójt gminy Kobiele Wielkie, Henryk Więckowski: „drogi zawsze były dziurawe i będą. I nie wiem ile roboty byśmy robili, to wszystkiego i tak nie wykonamy”.

Pomimo tego, nie tylko wójt Więckowski, ale i pozostali włodarze gmin są optymistycznie nastawieni co do współpracy z zarządem powiatu.  Tym bardziej, że wicestarosta Jakub Jędrzejczak oraz członek zarządu powiatu Ewa Gajzler poinformowali uczestników spotkania o zamiarze przeprowadzenia audytu powiatowych dróg. – Zostanie przeprowadzony audyt dróg powiatowych, tak abyśmy wiedzieli jakie są drogowe potrzeby w poszczególnych gminach – zauważyła członek zarządu, Ewa Gajzler.

A trzeba przyznać, że są one duże. – Jeżeli chodzi o gminę Gidle potrzeb jest bardzo dużo. Najpilniejszej naprawy potrzebuje jednak droga w kierunku Włynic, Piasków i Śliwakowa – zauważa wójt gminy Gidle Lech Bugaj.

Wójt gminy Wielgomłyny, Bogumiła Dyktyńska zauważa z kolei, iż w roku bieżącym wespół ze starostwem planowany jest remont mostu w Krzętowie.  – Ze wstępnych rozmów wiem, że koszt projektu wyniesie 500 tys. złotych. Oczywiście starostwo oczekuje od nas współfinansowania tego zadania. Powiem szczerze, dla naszej gminy będzie to duży problem, ale spróbujemy, ponieważ dla naszej gminy jest to bardzo pilne zadanie. Nie zrealizowanie go, grozi zamknięciem mostu na jakiś czas  zauważył wójt Dyktyńska.

Na współpracę w kwestii remontu dróg liczy też wójt Kobiel Wielkich.  – Mamy dwie drogi powiatowe, które wymagają gruntownego remontu: Kobiele – Rzejowice i droga w kierunku Gidel od Brzezinek przez Cadów – Cadówek – Ojrzeń. Te drogi są mocno zdewastowane.  Remont tych dróg, jeżeli doszedłby do skutku na pewno nie zostałby zakończony w 2019 roku. On musi być rozłożony w czasie, kto wie może nawet na całą kadencję, ponieważ  jest to odcinek blisko 10 kilometrowy – zauważa Henryk Więckowski.

Zarząd Powiatu Radomszczańskiego z gminami wchodzącymi w skład naszego powiatu chce współpracować nie tylko w zakresie dróg. W grę wchodzi też turystyka i sport oraz bezpłatna pomoc prawna dla mieszkańców.

Spotkanie było też okazją do wręczenia burmistrzom i wójtom pamiątkowych medali z z okazji 20 – lecia powstania samorządu terytorialnego.

Pokaż więcej
Jubiler Ako

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW